Актор з Дніпра, який пройшов війну, очолив благодійну театральну резиденцію для ветеранів

logo

Актор з Дніпра, який пройшов війну, очолив благодійну театральну резиденцію для ветеранів

Благодійний фонд “Творча Криївка”, який із 2014 року займається творчою реабілітацією учасників війни на Сході, починає реабілітаційні проекти, пов’язані не лише з живописом та образотворчим мистецтвом. Нові напрямки “Мистецьких резиденцій для бійців” – театр, література, кіно. Один із нових напрямків очолив дніпровський актор Олег Шульга. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Новинарню.

“Трьома з чотирьох резиденцій погодилися керувати ветерани, які колись були в нас на реабілітації та професійно пов’язані з цими галузями”, – каже голова БФ «Творча Криївка”, авторка методу творчої реабілітації Віталіна Маслова.

За її словами, театральна резиденція запланована на квітень (відбір – у лютому), літературна – влітку, кіносценарна – у жовтні, образотворча – у грудні 2019 року. Відбір учасників (а їх буде по 12) відбуватиметься у вигляді кастингів у Києві, Дніпрі, Харкові, Львові та Івано-Франківську.

Першу, театральну, резиденцію погодився очолити актор театру й кіно Олег Шульга – той самий, що сам брав участь в АТО 2014-2015 років і зіграв головну роль у бойовику “Позивний Бандерас”. Він також є актором дніпровського театру «Віримо».

«Під час театральної резиденції ми збираємось створити виставу на матеріалах реальних спогадів бійців, а акторами у цій виставі будуть самі ветерани. Але це лише формальна відповідь – наші очікування насправді є в іншій площині. Ми хочемо, щоб ветерани набули особливого досвіду: виокремили частину свого життя і поставилися до нього як до матеріалу для роботи. Щоб вони наважилися висловитись на весь світ (бо глядацька зала для актора уособлює світ). Тут мають відбутися перетворення з “людини” в “автора”, з “людини” у “виконавця”, — розповів Олег Шульга.

Нагадаємо, що дніпровський актор Олег Шульга змагатиметься за нагороду Лондонського кінофестивалю.

Автор: Іван МУРАХА