Активісти заявляють, що львівське сміття продовжує курсувати Дніпропетровщиною

logo

На Дніпропетровщині біля селища Меліоративного в Новомосквському районі активісти спинили 7 сміттєвозів з львівськими номерами. Про це Радіо Свобода повідомили місцеві жителі.

За їхніми словами, вони, перекопавши дорогу, перешкодили заїзду машин на залишене поле, де ті, як стверджують активісти, збирались висипати сміття. Як розповіли місцеві жителі, вони категорично проти складання непотребу на території їхнього селища, яке до того ж не має полігону для утилізації та збереження твердих побутових відходів.

Як зазначили жителі, наразі на в’їзді до поля вони створили імпровізований блокпост: поставили кілька легкових машин і виставили варту.

«Ми не пустимо їх до нас. Зробили своєрідний рів, насипали землі. Нам не потрібне сміттєзвалище біля селища: у нас тут зелена зона, чистота, озера поряд, села. Воно все у воду піде, а що ми будемо завтра пити? У нас тут добра вода, знаменівська. Селище невелике, всього 22 будинки, всі зідзвонюємось, тримаємо зв’язок, аби не пропустити ці сміттєвози. Будемо стояти і тиждень, і два, і місяць, скільки треба», – зазначили місцеві жителі.

Радіо Свобода звернулось з інформаційним запитом до Новомосковської райдержадміністрації, аби з’ясувати деталі та підстави перебування немісцевого сміття на території району.

Раніше про наявність сміттєвозів з львівськими номерами заявляли активісти з райцентру Царичанка. За їхніми даними, там було зафіксовано 8 вантажівок з львівськими номерами і «відповідним запахом». Водночас у райдержадміністрації назвали цю інформацію неправдивою.

12 вересня невдоволені жителі околиці Дніпра – Діївки – перекрили трасу на Кривий Ріг, протестуючи проти використання сміттєзвалища поблизу їхнього мікрорайону для утилізації побутових відходів зі Львова. Того ж дня міська влада заявила, що Дніпро вже не прийматиме на свій полігон сміття зі Львова, запевнивши, що термін дії домовленості між містами спливає 13 вересня. Загалом, за даними посадовців міськради, місто взяло на утилізацію майже 8,8 тисяч тонн зі Львова, однак умови договору між містами були не відомі. Радіо Свобода подало інформаційний запит до міськради.

Минулого тижня схожа ситуація склалась і в Синельникові Дніпропетровської області: там жителі теж протестували про звезення на їхніх полігон сміття зі Львова. Міська рада Синельникова своїм рішенням заборонила утилізацію сміття зі Львова на місцевому полігоні.