Активісти Дніпра обговорили значення українського прапору як символа державності

logo

Активісти Дніпра обговорили значення українського прапору як символа державності

Сьогодні, 31 серпня, представники громадських організацій Дніпра обговорили значення українського прапору як символу, а також доцільність підняття найбільшого стягу на 72 метри. Про це кореспондент Дніпрограда дізнався на дискусійному клубі «DNIPRO LIVE» в приміщенні ДніпроОДА.

Голова Дніпровського товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга пояснив, що прапор України має давні державницькі традиції. Крім того, наразі він є символом незалежності України та майорить під час бойових дій на Сході України як бойове знамено українських воїнів.

«Прапор України має древню історію та сягає часів Київської Русі, однак статус державного стягу він здобув у 1918 році. Тож цьогоріч ми відзначаємо сторіччя УНР, яка затвердила жовто-блакитний прапор. Однак після появи Української держави (Гетьманату), у травні 1918 року затвердили блакитно-жовтий стяг», — пояснив Іван Дремлюга.

Лектор додав, що 28 січня 1992 року на офіційному урівні Верховна Рада Україна затвердила синьо-жовтий прапор.

«Відомо, що 23 серпня 2018 року у Дніпрі за участі Президента Петра Порошенка підняли найбільший національний стяг нашої країни на 72 метри. Це необхідно для зміцнення патріотизму та підвищення національного духу в суспільстві. Крім того, такі заходи посилюють нашу впевненість в тому, що наша держава є та буде незалежною», — зазначив Іван Дремлюга.

Раніше повідомлялось, що учасники DNIPRO Live обговорили знакові для України історичні події. 

Автор: Людмила СТУПАК