Аеродром у Дніпрі коштуватиме державі 5,6 мільярда гривень

logo

image

Аеродром у Дніпрі коштуватиме державі 5,6 мільярда гривень

Розпочалося будівництво злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпро». Нова смуга буде розміром 3200×45 м. Це — перша черга будівництва аеродрому. Реалізація усього проєкту буде відбуватися в 4 черги та розрахована на 3 роки. Загальна вартість — 5,6 мільярда гривень.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на Міністерство інфрастурктури України.

«Сьогодні нарешті бачимо старт реальних будівельних робіт в аеропорту Дніпра. Ми маємо підписану угоду з надійним підрядником і не маємо сумнівів, що до кінця 2022 року загальнобудівельні роботи буде завершено. Наша мета — розвиток мережі з понад 10 опорних регіональних аеропортів. Одним із найважливіших з них є аеропорт міста Дніпра, оскільки це ключовий економічний центр країни. Після оновлення аеропорт зможе приймати 11 тис. пасажирів на добу. За прогнозом, до 2025 року пасажиропотік збільшиться втричі — з 458 тис. до 1,5 млн пасажирів щороку. Він має потенціал стати великим транспортним хабом не лише загальноукраїнського, але й міжнародного значення», — розповів Василь Шкураков, перший заступник Міністра інфраструктури України у п’ятницю, 22 жовтня.

Договір укладено з ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». У рамках проєкту передбачається будівництво та облаштування злітно-посадкової інфраструктури:

— злітно-посадкова смуга;

— базова та стартова аварійно-рятувальні станції;

— радіотехнічні засоби, метеорологічне та світлосигнальне обладнання

— перони та місця стоянок повітряних суден;

— патрульна автодорога, периметрова огорожа із засобами охорони;

— інженерні мережі, трансформаторні підстанції та очисні споруди.

Передбачене будівництво пасажирського перону, розміри якого забезпечать маневрування і стоянку повітряних суден кодових літер «С» (22 місця стоянки) та «Е» (6 місць стоянки).

Нагадаємо, що у межах розвитку регіональних аеропортів по всій країни, до кінця 2022 року буде реконструйовано аеропорт Кривого Рогу. Тут побудують нову швидкісну злітно-посадкову смугу, що дозволить збільшити кількість міжнародних рейсів.

Фото Міністерства.

Також читайте: У аеропорту «Бориспіль» знову запрацював пункт щеплення