Адвокат, будинок якого розгромив спецназ, не отримав компенсацію

logo

image

У Дніпрі адвокат Олександр Пришедько не отримав компенсацію, яку постановив виплатити суд за те, що спецназівці переплутали будинок та увірвалися до адвоката, побили його та розгромили дім. Про це повідомляють “Факти”.

Інцидент трапився у червні 2020 року в Дніпрі. Спецназ, переплутавши адресу, увірвався зовсім не в той будинок, де повинен був проводити обшук. Майно в будинку розгромили, а господаря – побили та 45 хвилин протримали голим на підлозі під прицілом автоматів. У будинку все перевернули догори дном, розбили скляні двері та вікна і, за словами господаря, вкрали 20 тисяч доларів.

Пізніше в МВС зізналися, що “просто помилилися” і що насправді цікавив їх зовсім не Олександр, а його сусід. При цьому ні про які компенсації не було й мови. Олександру пропонували просто забути про це прикрий інцидент і не підіймати шум. Але адвокат не забув.

З приводу крадіжки грошей Олександр звертався із заявою в поліцію. Як і з приводу нанесення йому тілесних ушкоджень (у чоловіка зафіксовані гематоми по всьому тілу та струс мозку). Спочатку в поліції за цими заявами навіть не зареєстрували кримінальні провадження. Пізніше Олександр цього домігся, але провадження донині залишаються “фактовими” = про підозру нікому не оголошено, бо особи, які громили будинок, нібит не встановлені слідством.

Крім того, Олександр неодноразово вимагав проведення службового розслідування в Головному управлінні МВС в Дніпропетровській області. В ході такого розслідування легко можна було б встановити, яка саме оперативна група виїжджала на обшук і переплутала адреси. Але навіть це для МВС виявилося надзавданням – заяву Олександра просто проігнорували.

Також Пришедько звернувся в Амур-Нижньодніпровський районний суд Дніпра з позовом про відшкодування йому моральної та матеріальної компенсації за те, що сталося. З боку відповідача на судові засідання приходив юрист Дніпропетровського обласного управління МВС. У рішенні суду сказано, що представник МВС “визнав факт проведення обшуку в Олександра Пришедька” і при цьому “підстав для проведення обшуку за цією адресою не привів”». Однак проти позову Олександра представник МВС заперечував, мотивуючи це тим, що поліцейські хоч і помилилися, але їхні дії не були визнані судом незаконними, а отже, мовляв, і на компенсацію Олександр претендувати не може. Також представник МВС заявляв, що “Олександр не надав достатньо доказів заподіяння йому моральних і фізичних страждань”.

Проте суд виніс рішення на користь Олександра, ухваливши виплатити йому мільйон гривень як моральну компенсацію. МВС негайно подало апеляцію. Але Апеляційний суд Дніпропетровської області залишив рішення Амур-Нижньодніпровського суду без змін.

“Розгляд справи в апеляційному суді теж був цілим процесом. Юрист від МВС наполягав на тому, що суд першої інстанції виніс необґрунтоване рішення. При цьому навести будь-які аргументи не міг. Він не заперечував, що працівники, які вломилися до мене з обшуком, помилилися адресою. Але заявляв, що одного цього факту, мовляв, недостатньо – потрібні результати службової перевірки, яких з невідомої причини немає. Але чия ж це вина, що їх немає? Точно вже не моя. Ще суддя Амур-Нижньодніпровського суду спеціально давав представнику відповідача час на те, щоб встановити результат цієї перевірки. Й так і не домігся відповіді”, – говорить адвокат.

Пришедько уточнює, що мільйон гривень – це компенсація саме моральної шкоди. Після того, як йому розгромили будинок, безумовно, є ще й матеріальна. Але домогтися її відшкодування ще складніше.

Фото з камери відеоспостереження

Підписуйтесь на наш канал telegram