900 домогосподарств Межівської громади отримають насіння овочевих культур у рамках ініціативи “Насіння перемоги”

logo

Безкоштовне насіння овочів напередодні весняної посівної передала Всеукраїнська асоціація громад від міжнародних насіннєвих компаній для домогосподарств, постраждалих від війни, вимушених переселенців та інших пільгових категорій громадян в межах проєкту “Згуртовані громади” за підтримки Програми USAID АГРО. Серед них і 900 домогосподарств Межівської громади Синельниківського району, що розташованана крайньому сході Дніпропетровщини.

Про це повідомив селищний голова Володимир Зражевський.

“Сьогодні відбулася передача насіння овочевих культур громадам, які знаходяться на деокупованих та прифронтових територіях. Межівська громада отримає комплекти насіння для 900 домогосподарств. Щодо критеріїв, то на сьогодні він – один:громадяни, які мають бажання зробити заявку на насіння повинні  проживати на території Межівської СТГ.Попередній запис здійснюватиметься у старостинських округах  та відділі економіки Межівської селищної ради”, – відзначив він. Для різних регіонів тагромад сформовано свій перелік посівного матеріалу, але за попередньою інформацією  до комплекту насіння увійдуть: томати, морква, огірок, кукурудза солодка, салат.

Після повномасштабного вторгнення Росії, Україна звільнила 687 населених пунктів, де проживають тисячі людей, які втратили своє майно через війну. Попри зруйновану інфраструктуру та складні умови у прифронтових тапостраждалих громадах, українці залишаються на рідній землі та прагнуть відновити своє життя.Щоб допомогти їм прогодувати сім’ї та забезпечити продовольчу безпеку в громадах, Всеукраїнська асоціація громад за підтримки USAID AGRO в рамках проекту «Згуртовані громади» реалізує ініціативу «Насіння Перемоги». Міжнародні насіннєві компанії щедро дарують насіння овочів, а ми сприяємо доставці цього насіння домогосподарствам, які постраждали від війни в Україні.Чомуце важливо?На постраждалих і прифронтових територіях знищені логістичні центри та склади, люди не мають змоги купити насіння. У той же час Росія свідомо знищує фермерські господарства, позбавляючи їх можливості забезпечувати громади продовольством. Через зруйновані мости, дороги, постійні обстріли під загрозою ланцюги поставок – людям терміново необхідно забезпечувати себе самостійно.Жителі громад, які постраждали, вирощують овочі на своїх присадибнихділянках та забезпечують продовольчу безпеку своїх сімей та громад.Хто отримує насіння овочів?● Мешканці прифронтових та постраждалих населених пунктів● Внутрішні переселенці, які були змушені покинути свої домівки через небезпеку● Вразливі категорії громадян (люди з обмеженими можливостями, багатодітні сім’ї), які опинилися у складних економічних обставинах через війнуВсеукраїнська асоціація громад забезпечуєсвоєчасну та прозору доставку та роздачу насіння, а також звітність.Хто вже долучився до ініціативи?Такі насіннєві компанії вже передали своє насіння для весняної посівної 2024 року в постраждалі громади України:BayerGowanEnza ZadenSyngentaНасіння, яке вже передали у 2024 році, вистачить для задоволення потреб 140 000 домогосподарств. Проте понад 240тисяч домогосподарств все ще потребують підтримки.

Подібна ініціатива була реалізована навесні 2023 року. ТодіВсеукраїнська асоціація громад в рамках проекту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID АГРО безкоштовно передала 530 кг насіння моркви від Bayer та ще 10 280 кг насіння овочів від міжнародних компаній Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan, Syngenta та інших. Понад 50 000 домогосподарств з 391 громад скористалися цією ініціативою та виростили понад 58 000 тонн овочів для забезпечення своїх родин.

Переглядів: 0