9 травня у Дніпрі: слідство розширило список підозрюваних «тітушок»

logo

Слідство вважає, що окрім вже затриманих людей, ще 15 осіб є причетними до заворушень у Дніпрі під час відзначення Дня перемоги.

Слідство розглядає можливу причетність ще 15 людей до заворушень у Дніпрі під час відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня 2017 року, заявив начальник кримінальної поліції головного управління Національної поліції Дніпропетровської області Олег Грозь.

«Вже зібрано багато інформації з соціальних мереж, телебачення. Слідство розглядає можливість причетності ще 15 людей до заворушень 9 травня», — заявив Грозь на прес-конференції в Дніпрі в п’ятницю, 12 травня, інформує «Інтерфакс-Україна». За його словами, підозрювані — це «молоді люди від 20 до 30 років, які займалися спортом, а деякі працюють в охоронних структурах».

Як повідомив на прес-конференції заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар, п’ятьом з сімох затриманих у справі про сутички 9 травня у Дніпрі повідомлено про підозру у вчиненні хуліганських дій. «Трьом особам ще готується підозра. Встановлюється місце їхнього перебування. Правоохоронці допитують 11 потерпілих (троє учасників антитерористичної операції на Донбасі (АТО), шестеро працівників поліції та двоє жителів міста), проведено 20 обшуків, 19 упізнань», — розповів він.

Слідчі також перевіряють зв’язок між подіями 9 травня 2017 і заворушеннями, які були у Дніпрі в попередні роки на 9 травня і 26 січня 2014 року.

Як повідомлялося, 9 травня у Дніпрі під час заходів, присвячених Дню перемоги, «тітушки» і поліцейські побили учасників АТО. Після попереднього розгляду інцидентів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що підписав накази про звільнення керівництва поліції Дніпропетровської області та Дніпра.

11 травня в Генеральній прокуратурі України повідомили про затримання сімох «тітушок», яких підозрюють у побитті учасників АТО в Дніпрі. Одному з підозрюваних судом вже обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці.

У Києві в учасників акції забирали георгіївські стрічки і комуністичну символіку.

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
«Ніхто не забутий, ніщо не забуте» під українськими прапорами

До ходи «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» була прикута особлива увага, оскільки вона є суперечливим аналогом російського «Безсмертного полку». У Києві в учасників акції забирали «георгіївські стрічки» і комуністичну символіку, а ходу демонстративно повели крізь стрій вояків з українськими прапорами.

Заборонено проносити зброю і комуністичну символіку.

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
Без символіки

Контроль на вході: заборонено проносити зброю і комуністичну символіку.

Організатор акції від Ради ветеранів закликає зберігати спокій і не піддаватися на провокації

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
«Не піддаватися на провокації»

Поліція негайно затримувала тих, хто проносив заборонену символіку. На фото: організатор акції від Ради ветеранів закликає «зберігати спокій і не піддаватися на провокації».

Учасники ходи у Києві, 9 травня

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
«Ганьба» проти «Катюші»

Активісти націоналістичних організацій, які намагалися стати на заваді ході, скандували «Ганьба». У відповідь учасники ходи співали популярну в Радянському Союзі пісню «Катюша».

Учасники ходи в Києві, 9 травня

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
Сутички дорогою до Парку слави

Дорогою до Парку слави опоненти спробували закидати колону димовими шашками, але були зупинені правоохоронцями.

Сучасна символіка від молоді - червоні маки

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
Сучасна символіка від молоді

У Парку слави молоді активісти тим часом роздавали нову для Україну символіку Дня пам’яті і примирення — червоні маки.

Червоний прапор в руках в учасників ходи у Києві, 9 травня

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
Заборонений червоний прапор

Учасники акції неодноразово намагалися підняти заборонену радянську символіку. У Парку слави у них відбулася сутичка з націоналістами. Поліція затримала декількох людей.

Український прапор у Парку Слави розгорнули учасники антирадянської акції

Фоторепортаж: 9 травня в Києві — сутички через радянську символіку
Український прапор у Парку Слави

На противагу радянській символіці, яку намагалися демонструвати учасники акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», активісти «антирадянської» акції розгорнули величезний український прапор.

Автор: Олександр Савицький, Євген Тейзе