9 травня на Січеславщині 4,5 тисяч поліцейських чергуватимуть, аби запобігти провокаціям

logo
250963_9_travnja_na_sicheslavwini_4_5_tisjach_po.jpeg


9 травня на Січеславщині 4,5 тисяч поліцейських чергуватимуть, аби запобігти провокаціям

9 травня у Дніпрі та області заплановано понад 140 масових заходів, участь в яких візьмуть до 90 тисяч осіб. Для того, аби забезпечити правопорядок близько 4,5 тисяч правоохоронців чергуватимуть в регіоні. До того ж, громадськість Січеславщини закликає усіх мешканців області ставитися до відзначення свідомо, дотримуючись законодавства України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців.

Заступник громадської ради при Дніпропетровській ОДА Віктор Кучинський нагадав, що весь світ 8 травня відзначає перемогу у Другій світовій війні, тоді як 9 травня – це радянський міф. Тому українці мають долучитися до згадування дня пам’яті та примирення саме 8 травня.

«Вже завтра, 8 травня, ми разом з європейською та світовою спільнотою відзначатимемо ці трагічні події. Зараз на всіх рівнях вирішується питання щодо додержання законодавства під час відзначення, аби минулорічні провокації дев’ятого травня не повторювались», — зазначила секретар робочої групи в Січеславській області громадської ради при МВС України Вероніка Комісар.

За законом про декомунізацію, в Україні засуджуються комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарний режим, а також забороняється пропаганда їхньої символіки. Тож жителям Січеславщини варто дотримуватися доречної поведінки. Детально про правові основи заборони можна дізнатися у відповідному законі.

Підполковник поліції Юрій Солодовник повідомив, що на території Січеславщини чергуватиме майже весь гарнізон поліцейських – близько 4,5 тисяч, не враховуючи чергові служби. 

«На прикладі першого травня зрозуміло, що у Дніпрі діють провокативні організації, як от сепаратистський «Союз радянських офіцерів». Вони досі дозволяють собі ходити з червоними ганчірками, чомусь називаючи їх прапорами. Ми попереджаємо, що в цьому році їм повторити це не вийде. Закиди на рахунок патріотичної громадськості та української мови їм з рук також не зійдуть», — пояснила секретар робочої групи в Січеславській області громадської ради при МВС України Вероніка Комісар.

Голова громадської ради при Дніпропетровській ОДА Олександр Мотрюк підкреслив, що у день пам’яті про перемогу над нацизмом хотілося б, щоб політики не спекулювали на цій темі.

«Всі жителі Дніпра мають враховувати закон про декомунізацію. Призиваю всіх волонтерів, активістів, патріотів та інших мешканців Дніпра та області поставити до цього дня, як до дня збереження пам’яті», — додав він.

Раніше повідомлялося, що міська влада організовує колони комунальників та школярів на захід біля монумента Слави у Дніпрі 9 травня. Там же, як відомо, своїх прихильників збирає і екс-регіонал Олександр Вілкул.

Нагадаємо, що Андрій Денисенко закликав патріотів ігнорувати провокації Вілкула та не брати участі в кремлівських флеш-мобах.

8 травня свідомі мешканці Дніпра пройдуться маршем до меморіалу загиблих у Другій світовій війні та вшанують їхню пам’ять. 

Автор: Людмила СТУПАК


А поделиться?Читайте также: