16 історичних будівель Дніпра отримали інформаційні таблички з QR-кодом

logo
200630_16_istorichnih_budivel_dnipra_otrimali_in.jpeg


16 історичних будівель Дніпра отримали інформаційні таблички з QR-кодом

Вчора, 22 листопада, у Дніпрі презентували новий туристичний маршрут, що включає в себе 16 історичних будівель, які тісно пов’язані з діяльністю представників Німеччини у місті. Кожний об’єкт маршруту має інформаційну табличку із QR-кодом, повідомляє Дніпроград.

Перша будівля, яку було представлено, знаходиться за адресою вул. Михайла Грушевського, 4.

«Ця будівля унікальна тим, що ми точно знаємо ім’я її архітектора. Це був Дітріх Тіссен, який у свій час займав посаду архітектора Катеринінської залізниці. Будівля планувалася як частина Мануфактурного ряду Троїцького базару. Зведена вона у 1914 році, але вже на початку 1920-х тут розпочала роботу Трикотажна фабрика, яка протягом наступних років зайняла усі корпуси торгівельного ряду», — повідомив історик та краєзнавець Валентин Старостін.

Архітектор Тіссен був репресоваий та розстріляний радянською владою у 1937 році. 

Інноваційний туристичний маршрут, що включає 16 будівель, які були розроблені німецькими архітекторами, реалізовано за ініціативи Генерального консульства Німеччини, у співробітництві з Дніпровською міською радою та КП «Агентство розвитку Дніпра». Кожна інформаційна табличка має QR-код. Його особливістю є той факт, що кожен бажаючий може самостійно пройтись німецькими слідами та через відповідний електронний додаток дізнатись більш детально про історію об’єктів. Додаток буде зручним і для іноземних гостей міста, оскільки розроблений кількома європейськими мовами.

«Вся інформація, яка зазначена на табличці, ретельно зібрана та досліджена у архівах, тому вона повністю оригінальна і достовірна, а не взята з першого ліпшого джерела в інтернеті», — додав історик Олег Репан.

Будівлі із QR-гідами відтепер можна знайти у всій центральній частині Дніпра.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?