«Звільнили мовчки, ще й сповістили по е-мейл»: чому залізниця скоротила бійця АТО (Відео)

logo

Боєць АТО, Дніпро
Боєць АТО, Дніпро

5 канал

Дніпро

29.01.2018 22:31

Залізничника Максима Присяжнюка, поки він боронив країну у зоні АТО, звільнили з роботи, хоча мали б йому посаду зберігати, щоб захисникові було куди повертатися з війни. Натомість, скориставшись прогалинами у вітчизняному законодавстві, работодавець його звільнив

Про це армійця сповістили в АТО електронним листом. Тепер Максим Присяжнюк із залізницею планує судитися, повідомляє кореспондент «5 каналу». 

За темою

>
Бійка з ветераном АТО в маршрутці: яке рішення ухвалив суд Запоріжжя

«В управлінні я пропрацював два роки. А до цього – 20 років. Починав з помічника машиніста електропоїзда», — розповідає боєць.

Максима Присяжнюка мобілізували до війська під час першої хвилі у 2014 році. Служив у зоні АТО танкістом у 93-ій механізованій бригаді. За два роки демобілізували, і чоловік повернувся на роботу до Придніпровської залізниці.

Але згодом вирішив: його досвід потрібен Збройним Силам. Чоловік підписав трирічний контракт. Максим був переконаний: робоче місце на залізниці за ним мають зберегти.

«Коли підписав наказ, а потім контракт – в управлінні залізниці сказали, що все нормально. Пройшов якийсь час і мене звільнили, нічого не сказавши», — зазначив Максим Присяжнюк.

Згодом уже під час служби чоловік отримав електронною поштою повідомлення про звільнення з роботи.

Чому звільнили військовослужбовця, в управлінні Придніпровської залізниці на камеру не коментують. Замість цього надіслали листа, в якому посилаються на норми законодавства та тлумачення від Держслужби з питань праці.

«Для працівників, які уклали контракт на проходження військової служби на період 1, 3, 5, 7, 10 років, гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку чинним законодавством не передбачені. Такі працівники підлягають звільненню на підставі пункту 3 статті 36 КЗПП України», — йдеться у документі. 

Роботодавець знехтував іншою статтею Кодексу законів про працю, яка захищає права військового, запевняє адвокат Максима.

«У другій статті 119 за такими людьми закріплюється місце і залишається середній заробіток. Проте у статті 199 КЗППУ (Кодекс законів про працю України – ред.) прописано, що і як діє в умовах особливого періоду», — зазначає адвокат військовослужбовця Володимир Плетенко.

Боєць АТО, Дніпро

Боєць АТО, Дніпро

У військкоматі додають: попри те, що контракт Максим Присяжнюк підписав на три роки, на нього все одно поширюється норма: «до кінця особливого періоду». Іншими словами, роботодавець мав зберегти робоче місце чоловіка.

«Саме нині діє особливий період, і саме нині ті люди, які укладають контракти, соціально захищені цією 119 статтею. Щодо особливого періоду, був початок мобілізації і цей період буде завершений з моменту видання указу Президента про завершення мобілізації і загальну демобілізацію. Коли буде цей указ Президента — тоді буде й факт завершення цього особливого періоду», — каже заступник військового комісара Дніпропетровської області Сергій Полуциган.

 Після служби армієць планує працювати залізничником, і захищатиме свої права у суді.

«Завершиться особливий період і командир танка стане не потрібен у такій кількості. Якби зі мною розірвали контракт — я би повернувся на своє робоче місце, але звільнили і тому я вирішив боротися», — пояснює Максим.

Представники військкомату радять контрактникам, яких звільнили через підписання контрактів  зі Збройними Силами, звертатися до суду. Обіцяють підтримувати позивачів юридично та інформаційно.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

«З посмішками, не приховуючи сліз»: як зустрічали легендарних промбергів та сталкерів з АТО – ФОТО