Злочинці вигадали новий вид банківського шахрайства із використанням мобільних номерів

logo

Злочинці вигадали новий вид банківського шахрайства із використанням мобільних номерів

В Україні і зокрема в Дніпрі зафіксовані випадки нового виду шахрайства із використанням мобільних номерів клієнтів українських банків. Про це сьогодні, 2 жовтня, під час прес-конференції повідомив президент Асоціїації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга, передає Дніпроград.

«Новий вид шахрайства — це дублювання фінансового телефону, оскільки він є одним з інструментів доступу до рахунку. Шахрайські маніпуляції можливі при використанні prepaid карт, тобто неконтрактного номера, при отриманні якого ви не використовуєте свій паспорт, і при відновленні якого немає необхідності пред’являти якісь документи», — зазначив Володимир Косюга.

Процес отримання доступу до банківського рахунку доволі оригінальний, але в той час і простий. Протягом дня вам можуть надходити повідомлення із проханням передзвонити на два-три номери. Після цього, ближче до ночі на мобільний рахунок зараховується незначна сума поповнення. Зазвичай жертва шахраїв не звертає це уваги, але вже вранці людина бачить, що його номер недійсний, а на банківській картці відсутні кошти. Це пов’язано з тим, що злочинці після усіх попередніх «процедур» звертаються до оператора із проханням відновити втрачений номер мобільного, дають саме номер жертви, але при цьому мобільний оператор повинен перевірити чи дійсно заявник є власником втраченої сім-картки. Задається декілька питань про те, на які останні номери здійснювалися дзвінки, коли і на яку суму був поповнений рахунок номер і тд. Шахраї знають цю інформацію, бо саме вони попвнювали рахунок та спонукали жертву дзвонити на потрібні номери. 

Отримавши номер мобільного, зловмисники отримують і доступ до банківського рахунку, адже банки сьогодні використовують його як основний ідентифікатор клієнту. Далі не треба великого розуму перевести кошти на інші рахунки та заволодіти ними.

«Як з цим боротися? Безумовно, переходити на контракт. Це один із способів захисту телефону. Якщо ви «на контракті», відновити ваш номер можуть тільки при наявності документів», — застеріг Володимир Косюга.

Автор: Антон МОРОЗ