Жити, а не доживати: у Дніпрі презентували медичну програму для невиліковно хворих людей

logo

Жити, а не доживати: у Дніпрі презентували медичну програму для невиліковно хворих людей

Сьогодні, 10 жовтня, в приміщенні міської ради представили концепцію паліативної допомоги невиліковно хворим у Дніпрі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Паліативна допомога — це комплекс підтримки осіб, які мають невиліковні захворювання, що включає медичний, соціальний та духовний компоненти. Це підхід, що дає змогу поліпшити якість життя невиліковно хворих пацієнтів та їхніх родин. На жаль, є чимало хворих, термін життя яких обмежений хворобами, і, згідно опитувань, майже 80 відсотків з них хочуть провести свої останні дні вдома, поряд з рідними. Для цього їм потрібно забезпечити якісний догляд», — розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк Віктор Сердюк.

Тож аби підтримати невиліковно хворих людей у Дніпрі розробили власну міську програму на 2018-2021 роки, яку мають затвердити депутати міської ради на найближчому пленарному засіданні. Фахівці запевняють, що програма стане великою допомогою для життя невиліковно хворих людей.

«У рамках програми фахівці навчатимуть лікарів, медсестер, соціальних працівників з надання допомоги та догляду за паліативними хворими. Також  проводитимуться додаткові курси для їх рідних. Особлива увага буде надана взаємодії медиків, соціальних служб, волонтерів. Планується виділити додаткові кошти на створення спеціальних медичних бригад, придбання транспорту, знеболювальних препаратів та спеціального обладнання», — розповіла головний спеціаліст департаменту Юлія Віклієнко.

Зазначимо, за дослідженнями місцевих активістів у Дніпрі гостра криза паліативної допомоги. Зокрема, у половини амбулаторіях відсутні бланки, які потрібні для видачі знеболюючих наркотичних препаратів, а деякі лікарі взагалі не знають, хто такі «паліативний хворий» та не проходили навчання з лікування смертельно хворих, більше половини лікарів не змогли назвати знеболюючі, які не можна комбінувати. Аналіз якості знеболення страждань важкохворих у амбулаторіях Дніпра також свідчать про грубе порушення підходу до паліативної допомоги.  

За даними представників департаменту охорони здоров’я, у Дніпрі зареєстровано близько 700 паліативних хворих, але за статистика смертності у місті свідчить про те, що така цифра досягає 2000 осіб. 

Автор: Дарина ТВАРА