Згубний відпочинок: поради від рятувальників, як не потонути на Дніпрі (Відео)

logo

Відпочивальники на пляжі
Відпочивальники на пляжі

5 канал

Дніпро

18.06.2018 20:15

Чотири людини втопилися на Дніпропетровщині від початку купального сезону. Серед них 12-річна дитина. Всі нещасні випадки сталися на річках, де немає офіційних пляжів

Рятувальники кажуть: уздовж сотень кілометрів берегової лінії Дніпра їхніх підрозділів немає. Тому провели рейд — роз’яснювали правила поведінки на воді. Стежила за ним і кореспондент «5 каналу» Наталія Світлова.

За темою

>
«Побіг, коли всі стояли осторонь»: як 14-річний хлопець урятував дівчину в ставку

Водно-рятувальний загін є лише на одному пляжі в акваторії Дніпра. Нещасних випадків на воді тут не було останні кілька років. В інших місцях для купання рятування тонучих — справа їхніх рук.

Про це інспектор рятувальної служби розповідає відпочивальниці Маріанні, яка прийшла на річку разом із 6-річним сином рятуватися від спеки.

«У нас в Дніпрі лише три офіційних пляжі, де ви можете розраховувати на приїзд рятувальників, медиків. Проте на решті краще не ризикувати», — каже рятувальник.

Натомість жінку більше цікавлять санітарні умови офіційної зони відпочинку. «Те, що може лежати – пляшки, недопалки, я можу прибрати. А те, що вода є джерелом герпесу та всього іншого, я на це вже не вплину».

Рятувальники ж намагаються привернути увагу відпочивальників до правил поведінки на воді й роздають листівки з необхідною інформацією. Вони стежать за відпочивальниками з вежі і невтомно повертають неслухняних плавців на берег. А любителів позмагатися у перепливанні Дніпра наздоганяють на катерах. Час реагування на виклик рятувального загону — три хвилини.

У ДСНС наголошують: потонути може навіть людина, яка добре плаває, але нехтує правилами безпеки. Для порятунку іноді не вистачає секунд.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро, «5 канал»

Відео за темою

Дивіться також: 

Малібу по-київськи: як виглядає столичний пляжний патруль – фоторепортаж