Закон «Про відновлення кредитування» суперечить Конституції, — Вадим Шебанов

logo

Закон "Про відновлення кредитування" суперечить Конституції, - Вадим Шебанов

Відомий у Дніпрі громадський діяч Вадим Шебанов заявив, що нещодавно прийнятий закон у Верховній Раді «Про відновлення кредитування» суперечить Конституції та Цивільному Кодексу України. Оскарження у вигляді петиції Шебанов зареєстрував на сайті Президента, повідомляє Дніпроград

«Чесно кажучи, прочитавши остаточну версію закону, я не розумію кого тепер кредитувати, тому що тільки повний недоумкуватий ідіот тепер побажає в Україні взяти кредит. А недоумкуватим ідіотам, як відомо, кредити не дають. Я б назвав цей закон «про повне нехтування правом власності на догоду рейдерам» — так ясніше стає його суть. Цим законом вносяться зміни в закони і кодекси (що особливо важливо) України. І зміни ці необґрунтовано і однобоко підсилюють позицію кредитора. Тепер кредитор — це істина, яка не потребує доказів, і звільнена від судів і розглядів», — зазначає Вадим Шебанов у зверненні до Президента.

Зокрема, тепер поручителі не можуть бути звільнені від відповідальності, навіть якщо відбулися події, котрі припиняють поруку, наприклад закінчився термін давності або кредитор з позичальником змінили умови кредиту, не повідомивши про це поручителя. Також змінюється підхід до майнової поруки — якщо хтось «заклав» майно, давши гарантії за друга і будучи готовим ризикнути цим майном, то тепер у нього відберуть не тільки закладене, а й все, чим він володіє. А якщо він посміє померти, то і все, чим володіють його спадкоємці.

До цього додається ще те, що спадкоємці позичальника, померлого не погасивши кредит, тепер зобов’язані (а не «мають право») вступити в спадок боргу і віддати за цей борг все, чим володіють. Винятків немає.

«Іпотечне застереження» про порядок врегулювання спору в разі виникнення такого, тепер є правовстановлюючим документом на нерухомість. І кредитор просто йде до нотаріуса і переоформляє право власності на заставу на себе. Без судів і розглядів. І плювати на захист Конституції недоторканності житла і слова в ній «заборонено інакше ніж за рішенням суду», — додає Шебанов.

Тобто, тепер кредитор у всьому прав і нікому нічого не повинен доводити.

Таким чином, послуга, яка була для українців інструментом подолання тимчасових проблем, наразі перетворюється в безодню, яка може поглинути в себе все, що громадянин нажив за роки свого життя. Вадим Шебанов закликає Президента скористатися правом вето і відмінити дію цього закону.

Підписати петицію можна за посиланням.

Автор: Антон МОРОЗ