Загроза водопостачанню через нестачу хлору: чому виникла проблема та як її вирішують у регіонах (Відео)

logo

Скріншот відео

18.07.2018 12:33

На Дніпропетровщині хлору для очищення питної води залишилося не більше, ніж на дві доби

Під загрозою водопостачання у більшості регіонів України. Проблема – нестача хлору, яким знезаражується ресурс. Єдине підприємство, яке виробляє реагент «Дніпроазот» – під загрозою зупинки. Чи є варіанти вирішення проблеми – у сюжеті «5 каналу».

На Дніпропетровщині хлору для очищення питної води залишилося не більше, ніж на дві доби. Останню партію на місцевий Аульський водогін привезли з Румунії. Однак із доставкою реагента є перебої, кажуть на підприємстві.

«Запасів хлору, який нам відвантажили вистачить максимум на 2 доби. Така ж ситуація практично виникла на всіх водоканалах України та Дніпропетровської області. Кривий ріг, Жовті води, Марганець, Кіровоград. Водоканали опинилися на межі зупинки», – пояснив генеральний директор КП ДОР «Аульський водовід» Віктор Страшко.

Така ситуація на водогонах у більшості регіонів України. «Черкасиводоканал», для заощадження хлору, частково використовує його консервант – аміак. Проте і це рятує не надовго, адже через застарілі мережі вода влітку потребує посиленого хлорування.

За темою

>
У Миколаєві обмежують подачу води: стала відома причина

«Мова буде йти про припинення водопостачання, ми не маємо змоги подавати просту річкову воду. Практично всі спалахи інфекцій, які виникають у великих містах – так чи інакше пов’язані із питним водопостачанням, санітарним станом мереж, тому припинення хлорування мереж покличе за собою дуже великі проблеми», – головний технолог КП «Черкасиводоканал» Олександр Гончаренко.

Єдиний виробник рідкого хлору в Україні – приватне підприємство «Дніпроазот» – зупинилося. Офіційна причина: збитковість виробництва через високі ціни на енергоресурси. Підприємство висуває вимогу – дати дозвіл на підвищення ціни на хлор.

«Дніпроазот» готове відновити виробництво хлору рідкого, не зважаючи на економічні збитки для підприємства. Нами підготовлене економічне обґрунтування необхідності підвищення цін на вироблену продукцію», – пояснює заступник голови Правління ПАТ «Дніпроазот» Андрій Пустовойт.

Тим часом, у кількох регіонах країни знайшли альтернативу хлорному реагенту. «Луцькводоканал» перейшов на іншу технологію знезараження води – тепер це роблять за допомогою кам’яної солі.

«Концентрована солена вода, яка потрапляє на електролізи і в результаті ми отримуємо розчин гіпохлориту натрію, яким і знезаражуємо воду», – каже начальник цеху КП «Луцькводоканал» Ірина Голобова.

На аналогічну технологію перейшов і Херсонський водоканал. Стверджують, що ця технологія має низку переваг. Зокрема, її використання дешевше та потребує менших енерговитрат, крім того – безпечніша для людей.

«Насосні станції у Херсоні розміщені у густонаселених районах, і зберігання великої кількості хлору,отруйної речовини, дуже небезпечно. Були великі витрати ще й на техніку безпеки», – пояснив директор КП «Херсонський водоканал» Михайло Чемерис.

Наразі питання щодо перегляду цін на хлор перебуває на розгляді в Антимонопольному комітеті.

Наталія Світлова, Яна Лимаренко, Наталія Савуля, «5 канал»

Відео за темою