За результатами ЗНО попереду Київ, Львівська, Дніпропетровська та Харківська області

logo

13-zno-2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a8638

В Україні спостерігається значна різниця між якістю освіти в містах і селах, про що свідчать результати ЗНО останніх років. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії – 2016».

Міністр зазначила, що за результатами ЗНО 2016 року лідерами в Україні є Київ, Львівська, Дніпропетровська  та Харківська області. Рейтинг складався на основі того, яка кількість дітей в області отримала 200 балів за результатами бодай одного з предметів.

Так, у Києві 200 балів отримали 65 дітей, у Львівській області – 37 дітей, Дніпропетровська та Харківська області поділили третє місце з результатом по 16 дітей із 200 балами ЗНО.

Читайте також: Федеральний міністр освіти і досліджень Німеччини закликала німецьких науковців до співпраці з Україною

Загалом по Україні 200 балів за виконання сертифікаційних робіт із 12 предметів отримали 258 осіб, семеро з них – по 200 балів із двох предметів.

Лілія Гриневич закликає обережно ставитися до рейтингів за результатами ЗНО і зазначає: такі результати мають зрозумілі та об’єктивні причини, адже у великих містах, де діти отримали високі результати, зосереджено дуже багато спеціалізованих закладів освіти.

Окремо вона додала, що нині очевидною є різниця між якістю освіти в містах і селах. МОН планує виправляти цю ситуацію за допомогою опорних шкіл.

“Наша мета – хороша освіта в усій Україні. Зокрема, зараз здійснюється проект, пов’язаний зі створенням опорних шкіл у сільській місцевості.  Нас дуже турбує, що за результатами ЗНО діти з села мають у 10 разів менше шансів скласти успішно тестування з іноземної мови. Це означає, що діти з села не мають рівного доступу до вищої освіти порівняно з дітьми з міста”, – зазначила Лілія Гриневич.

В опорних школах здобуватимуть освіту діти, які зараз навчаються в малокомплектних школах. Початкові школи працюватимуть на місцях, а навчання в старшій школі відбуватиметься на базі опорних шкіл, які буде можливість забезпечити не лише хорошими вчителями, а й сучасним обладнанням.

Планується, що з 1 вересня в усіх областях України  функціонуватимуть 204 опорні школи. До їх складу ввійдуть 643 філії.

Інформація МОНУ