За пошкодження автівки криворіжець хоче притягнути до відповідальності приватного підприємця

logo
144780_za_poshkodzhennja_avtivki_krivorizhec_hoc.jpeg


Мешканець Кривого Рогу хоче притягнути до відповідальності за пошкодження його автівки приватне підприємство.

19 квітня 2017 року о 14:30 на території приватного підприємства «ПЛАЗІС – ЄМ» в результаті падіння дерева було пошкоджено автомобіль Daewoo Lanos.

У наслідок падіння дерева у автомобіля пошкоджено заднє скло.

Власник автомобіля зазначає, що через ушкодження він не може повноцінно використовувати транспортного засобу. А це створює суттєві незручності для нього та його родини.

Власник автівки звернувся до керівника приватного підприємства, на території якого впало дерево, з проханням відшкодувати збитки.

Чоловік отримав від керівництва підприємства необґрунтовану відмову.

Юристи ПП «Правовий центр – Гарант» зазначають, що відповідно до пункту 5.5. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях є вказані установи, організації, підприємства.

«Розділом 9 Правил встановлено, що виробничий процес утримання об’єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, живоплотами, виткими рослинами.

[ …]

Пунктом 9.1.11.3. Правил передбачено, що під час проведення щорічних обстежень зелених насаджень потрібно виявляти аварійні дерева», — коментують юристи.

Згідно з пунктом 9.1.12. вказаних Правил аварійним вважається дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.

З огляду на положення вищезазначених Правил відповідальним за збереження зелених насаджень і здійснення належного догляду за ними на території Приватного підприємства «ПЛАЗІС – ЄМ» є безпосередньо – Приватне підприємство «ПЛАЗІС – ЄМ».

Відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є втрати, яких особа зазнала у зв’язку із знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).

Читайте також: Юристи готові допомагати криворіжцям безкоштовно

У відповідності з частиною 1 статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю майну фізичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно статті 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Аби встановити в авто нове заднє скло 24 квітня 2017 року чоловік витратив 1 тисячу 500 гривен.

Також він сплатив 500 гривень на правову допомогу на рахунок ПП «Правовий центр – Гарант».

Криворіжець зазначає, що розмір моральної шкоди, завданої йому у наслідок інциденту становить 100 гривень:

«Неправомірними діями (бездіяльністю) Підприємства, яка виявилася у неналежному догляді за зеленими насадженнями, що призвело до падіння дерева і пошкодження даного Автомобіля, мені було завдано збитків на суму 2 тисячі 100 гривень.В свою чергу зазначаю, що у разі необґрунтованої відмови у задоволені вимог даної претензії буду вимушений звернутися до суду та правоохоронних органів з метою вирішення даного конфлікту».

Діліться своїми історіями у чаті Кривого Рогу.

А поделиться?Читайте также: