За плохую экологию жители Днепра платят 10-ю годами своей жизни

logo

07 12 2017 09:10.

Проблема экологии уже давно вышла за пределы интересов экологических и политических организаций и приобрела масштаб стихийного бедствия. Она касается абсолютно всех жителей страны, независимо от возраста, профессии и уровня достатка.

В четверг, 7 декабря 2017 года, в 11:00, на площади перед Днепропетровским облсоветом (пр. Поля, 1) состоится акция «Розовые очки не очищают воздух».

Организаторы: Экологическая коалиция города Днепр в составе ОО «ecospace.ua», ОО «Верность», ОО «Форпост», ОО «Правозащитная группа Сич» (далее – УКР.).

Активісти звертаються за підтримкою до депутатів обласної та міської рад Дніпра, до губернатора та міського голови м. Дніпра. Звертаються також до депутатів ВР, чиновників Кабміну та Президента України.

Статистика безжальна: місто Дніпро з року в рік займає лідируючі позиції серед інших міст країни, показуючи інтегральний коефіцієнт забрудненості на рівні 12 (Звіт публікує Центральна геофізична обсерваторія у Київі двічі на рік на підставі достовірних даних з обласних центрів: http://cgo.kiev.ua/index.php?fn=u_zabrud&f=ukraine).

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, високий рівень забруднення повітря має дуже важкі наслідки для економіки країни в цілому, а саме старіння нації і збільшення витрат на охорону здоров’я. Для України з ВВП більше 94 млрд доларів, ці витрати становлять 26,7%, тобто більше 25 млрд. доларів потрібно витратити в майбутньому для ліквідації наслідків забруднення атмосфери: http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0010/276958/PR_Economics-Annex_ru.pdf?ua=1

Тим часом ЗМІ приділяють критично мало уваги проблемам екології. Реальні масштаби забруднення замовчується, як і той факт, що за погану екологію мешканці міст платять 10-ма роками свого життя, при середній тривалості в Україні 65-75 років. Тобто, щотижня погана екологія віднімає один день життя городянина.

Час знімати рожеві окуляри та вживати реальних заходів для вирішення екологічних проблем!

Боротися потрібно з причиною, а не наслідками. А причина в тому, що жоден із забруднювачів не інвестуватиме в очисні споруди добровільно, доки рівень екологічних штрафів (екологічного податку, пені і т.п.) не перевищуватиме витрати на установку фільтруючого обладнання.

Не дивлячись на те, що 1-го вересня 2017р. вступив в силу договір про Асоціацію Україна — ЄС, Директиви ЄС вимагають виконання європейських граничних норм викидів, але вони не регулюють розміри екологічних податків — це вирішує кожна країна самостійно.

На сьогодні в Україні ставка екологічного податку на викид СО2 — 37 копійок за 1 тонну, а в європейських країнах значно вище — близько 1 євро в Польщі , та 118 євро за тонну в Швеції!

Активісти вимагають комплексного перегляду ставок екологічного податку для підприємств-забруднювачів, а саме – збільшення їх в десятки разів.

Вимагають, щоб існуючі стаціонарні пости спостереження були модернізовані та доповнені датчиками вимірів дрібнодисперсного пилу PM2.5 і PM10 для вимірювання концентрації частинок діаметром до 2,5 і до 10 мікрон відповідно.

Вимагають проведення онлайн-моніторингу на кордонах санітарної зони кожного підприємства-забруднювача, який перебуває в ТОП-100 (за версією Мінприроди та екології в 2017-му році) через установку додаткових постів спостереження, у разі потреби.

Вимагають, щоб інформація про екологічну ситуацію в обласних центрах надавалася щотижня через ЗМІ, зокрема, дані Центральної геофізичної обсерваторії (по всій країні 122 стаціонарних пости спостереження).

Якщо вимоги активістів будуть виконані, це сприятиме значному покращенню екологічної ситуації в містах України, зниженню захворюваності та збільшенню середньої тривалості життя українців.

Вы можете пропустить до конца и оставить ответ. Pinging в настоящее время не доступны.