За перше півріччя Дніпропетровськгаз провів 34,6 тис. безкоштовних повірок лічильників газу

logo

За перше півріччя Дніпропетровськгаз провів 34,6 тис. безкоштовних повірок лічильників газу

Працівники ПАТ «Дніпропетровськгаз» разом з метрологами державного підприємства «Дніпростандартметрологія» зафіксували під час повірок 188 фактів втручань у роботу лічильників газу за перші півроку, що призвело до збитків на суму майже 270 тис. грн. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Інтерфакс України.

За шість місяців було проведено 33,6 тис. безкоштовних планових та 1 тис. позапланових повірок лічильників газу. Справність приладів обліку газу та їх вимірювальні характеристики, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», необхідно перевіряти, залежно від типу приладу, кожні п’ять чи вісім років. Періодична повірка та технічне обслуговування проводиться безкоштовно для споживача. В період відсутності лічильника оплата за газ нараховується за середніми даними обсягів споживання газу за аналогічний період минулого року.

«У своєчасній повірці лічильника зацікавлені і самі споживачі. Адже справний прилад обліку — це персональна гарантія коректного обліку спожитого природного газу та оплата лише за фактично використаний газ», — сказав комерційний директор ПАТ «Дніпропетровськгаз» Віталій Косенко.

При проведенні повірок фахівцями було виявлено 188 втручань у роботу лічильників. Такі дії частіше за все спрямовані на збільшення похибки вимірювання або «змотування» показань відлікового механізму. Однак, порушення у роботі лічильника легко розпізнати. По-перше, за наявністю «характерних» механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах. По-друге, виявленням підроблених пломб, якими замінюють оригінальні, встановлені заводом-виробником та органами «Держспоживстандарту».

За виявленими фактами втручання складаються акти, відбувається відключення нелегальних споживачів, з яких стягують заподіяні державі збитки. Розрахунок суми збитків відбувається індивідуально для кожного окремого випадку згідно з Кодексом ГРМ.

«Крім порушення закону та крадіжки газу, порушники наражають себе та оточуючих на смертельну небезпеку, — зауважує Віталій Косенко. — Порушення правил безпеки та самоуправство призводять до незворотних наслідків, жертвами яких стають самі ж домовласники».

Якщо ви бажаєте повідомити про факти несанкціонованого відбору природного газу, самовільного втручання у систему газопостачання, а також зловживання службовими обов’язками з боку співробітників «Дніпропетровськгаз», зателефонуйте на номер: (056) 377-14-58.

Автор: Ольга СКРИЛЬ