За неправильно припарковану автівку дніпрян штрафуватимуть по-європейськи

logo
144264_za_nepravilno_priparkovanu_avtivku_dniprj.jpeg


За неправильно припарковану автівку дніпрян штрафуватимуть по-європейськи

Верховна Рада в першому читанні підтримала закон про штрафи за неправильне паркування. За законопроект №5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються реформування сфери паркування транспортних засобів» на засіданні проголосувало 240 народних депутатів, передає Дніпроград.

За законом у патрульних поліцейських і спецінспекторів з паркування (їх призначать місцеві органи влади) з’явиться право штрафувати порушників правил стоянки в їх відсутність, як це прийнято в Європі.

Квитанцію про штраф і копію протоколу про порушення посадова особа може залишити на лобовому склі автомобіля. Зазначимо, зараз оштрафувати порушника може тільки патрульний поліцейський і лише в момент неправильного паркування, або дочекавшись, коли той з’явиться біля свого авто.

Закон передбачає, що будь-яке порушення правил паркування обов’язково має бути задокументовано за допомогою фотофіксації. Всі фото інспектори будуть «заливати» на спеціальний сайт, де кожен порушник зможе «знайти себе» за номером фото.

Підніметься також і вартість штрафів за порушення правил паркування. За несплату стоянки на платній парковці (наприклад, в Дніпрі це коштує 5, 7 і 10 грн/год), пропонують штрафувати в 20-кратному розмірі від вартості години «простою» (100, 140 і 200 грн відповідно). Зараз у паркувальників такого права немає.

Автор: Дарина ТВАРА

А поделиться?Читайте также: