За бюджет участі проголосувало вже більше півтори тисячі нікопольців

logo

До завершення голосування за кращі проекти бюджету участі залишилися лічені дні. Останній термін — 7 липня.

Нагадаємо, що відповідальним за процес творення партиципаторниго бюджету, у тому числі і за голосування, є управління економіки Нікопольської міськради.

У голосуванні беруть участь 109 проектів. П’ята частина з них – 20 проектів, що наберуть найбільшу кількість голосів – буде реалізована нікопольською владою до кінця 2017 року. Вартість кожного проекту-переможця – 15 тис. грн. Загальний бюджет – 300 тис. грн.

Як повідомив Олег Фельдман, голова фонду «Нікополь туристичний», який у межах виграного гранту від компанії GIZ проводить піар-кампанію бюджету участі, станом на 30 червня проголосувало за той чи інший проект півтори тисячі нікопольців. З них більше 900 чоловік – в інтернеті, і більше 500 – у десяти пунктах для голосування, що переважно локалізуються у бібліотеках міста. Всього передбачається, що проголосує 3 тисячі чоловік. Це 3% дорослого населення Нікополя. Такий рівень громадянської активності є достойним порівняно з іншими містами України.

Половина проектів (56) присвячена вирішенню локальних проблем. Наприклад, збудувати дитячий майданчик у дворі, поставити лавки біля амбулаторії і т.і. Тому подібні ідеї активно набирають голоси своєї локальної аудиторії. Та є серед 109 пропозицій і такі, що  призначені для всієї громади Нікополя, тому конкретної групи підтримки не мають. Саме такі проекти вирішив підтримати і представити містянам фонд «Нікополь туристичний» («НТ»). 30 червня у прес-центрі фонду відбулася прес-конференція з авторами найцікавіших за версією «НТ» пропозицій загальноміського значення.

Ми, у свою чергу, теж продемонструємо їх вам, наші підписники. У вас ще є можливість віддати голос за вподобану пропозицію.

«Встановлення на вільному постаменті у парку Металургів монументу Пресвятої Богородиці Діви Марії». Автор проекту Юрій Бабінін, реагуючи на закиди критиків, що це католицька скульптура, зазначив: «Це не католицька і не православна скульптура. Це узагальнений образ матері. Не слід забувати, як сильно шанувало Божу матір наше козацтво. Подібна скульптура стоїть на головній площі Херсона. Пропоную виготовити монумент з полімерного бетону». Ще одна ідея Юрія Дмитровича – установити у парку Металіргів міні-бібліотеки та лавки для читання. Таким чином він хоче реалізувати принцип Магомеда. Якщо ви не ідете у бібліотеку, вона прийде до вас.
«Серце матері». Жінка із дитинчам поряд і великим серцем – такий монумент пропонує встановити Ірина Казачкова у сквері за танком. Він покликаний нагадувати містянам про цінність родини. Це буде прекрасне місце для фотосесій молодят і сімей.
«Арку для закоханих» також у сквері за танком пропонує встановити Еллада Зафірова. «Я з дитинства не розуміла, чому молодята фотографуються біля пам’ятників якимсь вождям. Адже набагато краще було би їм стати під файно оздоблену арку, що символізує красу їх кохання», — зазначила вона. Той же автор пропонує ще два проекти. «Вуличний годинник» на перетині вулиць зі жвавим рухом – Першотравневої та Шевченко – у ролі місця для зустрічей. Арт-об’єкт «Я чекаю, бо кохаю» біля містку закоханих за виконкомом, аби зробити це місце більш привабливим для фотосесій.
Олександр Кушнірук пропонує влаштувати за музеєм арт-простір (виставкову площу) для митців. Облагородити її, підсвітити твори митців для комфортного споглядання їх увечері. Олександр Олександрович вважає, що реалізація цього проекту у центрі міста має для нього важливе значення і до того ж, буде дуже доречним з огляду на те, що зовсім скоро наш краєзнавчий святкує своє 100-річчя.
Надія Яланська на цьому ж місці пропонує облаштувати пікнік-зону, з огляду на те, що там вже є зелений простір, який необхідно просто привести до ладу.
Не оминув увагою територію за музеєм і Сергій Литвиненко. Він пропонує більш прозаїчний, але не менш актуальний проект для нікопольців – облаштування там громадського туалету. Цікаво, що 80% витрат підприємець бере на себе. За рахунок бюджету участі покриваються останні 20%. «Це буде комфортний, теплий, і головне – безкоштовний туалет для перехожих», — зауважив Сергій, — Я хочу зробити справді щось корисне для міста, аби потім мої діти пишался тим, що це створив саме їх тато. Бажаю, аби ваші діти теж могли так сказати».
«Рушниковий вказівник» пропонує встановити на Європейській площі Яна Кулєшова.

Він виконаний у формі рушників з місцевим рослинним орнаментом і вказує на всі визначні місця і факти, які є у нашому місті. Вказівник допоможе зорієнтуватися туристам і ще раз нагадуватиме нікопольцям (особливо молодшого віку), у якому місті вони живуть. Він стане справжньою візитівкою Нікополя.

«Відкрита сцена» — такий проект запропонувала Ольга Пастушок. Як директор школи мистецтв вона повідомила, що з вересня відчиняється її філія по пр. Трубників, 35. І саме там, на подвір’ї нової школи мистецтв, Ольга Іванівна мріє створити сцену, відриту для творчості. На якій у теплу пору року зможуть виступати як учні музичної школи, так й інші нікопольці, як діти, так і дорослі.
Копчик Наталя запропонувала створити лавку «Карета щастя».
Антоніна Косих запропонувала підтримати львівського письменника Сергія Кустова, який завдяки цьому зможе видати збірку легенд для дітей про нікопольский край «Маленький Скіф». Книга вийде у межах проекту «Львів – Нікополь. Творча співдружність». Вона присвячена Борису Мозолевського і буде проілюстрована юними нікопольскими художниками.
Створити фруктовий сад біля містечка для переселенців, аби атмосфера у ньому стала більш затишнішою і домашньою, запропонував Олександр Косенко.
Креативну велопарковку у вигляді двох велосипедів, а між ними написом «Слово» пропонує встановити біля бібліотечно-інформаційного центру «Слово» (вул. Шевченка, 237) Олена Рудоманова.
Ще одну велопарковку, але вже більш класичного вигляду і біля міськради пропонує встановити Сергій Горгіладзе.

Він же і підвів підсумок прес-конференції:

— Впеше нікопольці настільки масово беруть участь у створенні краси. Хтось своєю ідеєю, а хтось – своїм голосом. Я вірю, що ті люди, що проголосували за певний проект, вже точно не нароблять йому шкоди, коли він буде створений. Навпаки, їм захочеться слідкувати за його цілісністю. Отож, завдяки реалізації бюджету участі містяни стануть більш свідомими.

Олег Фельдман, у свою чергу, висловив побажання, аби наступного року сума партиципаторного бюджету Нікополя виросла з 300 тисяч гривень хоча б до 1 млн. «При загальному бюджеті міста у 800 млн, я вважаю, ми можемо собі це дозволити? Для порівняння, Київ виділяє на бюджет участі 50 млн грн. А ще варто уможливити голосування не лише за один проект. Аби люди могли віддати голос за декілька пропозицій, які їх зацікавили».