З початком навчального року діти стикаються із порушенням їхніх прав, — юристи ПГ «СІЧ»

logo

З початком навчального року діти стикаються із порушенням їхніх прав, - юристи ПГ "СІЧ"

Розпочався навчальний рік, діти пішли у садочки та школи, де одразу зіткнулися з ситуаціями, коли порушуються їхні права. Про це сьогодні, 14 вересня, під час прес-конференції повідомили представники громадської організації «Правозахисна група «СІЧ», передає Дніпроград.

«До нас у приймальню приходять люди із дітьми, які скаржаться на те, що їм не надають матеріальну допомогу на дітей, на побори у школах задля «покращення атмосфери у навчальному закладі» тощо», — повідомила координатор освітніх проектів «ПГ «СІЧ» Наталія Кожина.

Правозахисники зазначають, що в Україні існує чимало нормативно-правових актів, які так чи інакше захищають права дітей, але усі вони мають загальний характер і не направлені на захист прав вузьких груп молодого покоління. Перш за все, захист прав дітей лежить на плечах опікунів та батьків, які мають реалізовувати увесь спектр прав своїх нащадків.

Окремо правозахисники звертають увагу на матеріальне забезпечення багатодітних родин, які потребують допомоги. Часто такі сім’ї стикаються із відмовами у надані матеріальною допомоги.

«У нас був випадок, коли багатодітній родині, батько якої знаходиться в зоні АТО, не надавали матеріальної допомоги», — повідомила Ксенія Онищенко, юрист правозахисної організації. 

Незважаючи на негативні прояви у забезпечені прав дітей, існує і протилежні зміни у законодавстві. Зокрема, новий закон про освіту, який докорінно змінює підхід до навчання дітей. Згідно з цим документом, перші два класи школи будуть проходити у ігровій формі, що дасть змогу дітям пристосуватися до нового середовища. Після дев’ятого класу школярі зможуть обирати собі більш профільні предмети, які у майбутньому допоможуть їм у виборі своєї професії. 

«Ще одним позитивним кроком є впровадження інклюзивної освіти, яка надає змогу дітям із фізичними або психічними вадами навчатися і соціалізуватися на рівні із здоровими школярами. Це ліквідує дискримінацію, яка ділить дітей на тих, хто має навчатися у інтернатах та на тих, хто навчається у школах», — додала Ксенія Онищенко.

Нагадаємо, у Дніпрі громадськість і місцева влада обговорили питання соцзахисту ветеранів війни на Сході.

Автор: Антон МОРОЗ