З Дніпра у світове турне вирушає унікальна картина французької художниці українського походження

logo

З Дніпра у світове турне вирушає унікальна картина французької художниці українського походження

Один із найцінніших експонатів Художнього музею Дніпра, картина «В студії» художниці Марії Башкірцевої восени вирушає у турне музеями світу, яке триватиме цілий рік. Про це сьогодні, 31 серпня, під час прес-конференції повідомили представники музею, передає Дніпроград. 

«Протягому наступного року картина буде перебувати у художньому музеї Денверу, штат Колорадо, художньому музеї Луїсвілу, штат Кентуккі, інституті Стерлінга і Франсін Кларк у м. Вільямстону, штат Масачусетс. Окрім цього, картина «В студії» стане частиною виставки, присвяченої жінкам-художницям в Парижі 1850-1900 років», — повідомила Людмила Гайда, старший науковий керівник художнього музею Дніпра.

Марія Башкірцева народилася 12 листопада 1858 року у Гавронцях Полтавської губернії. 12-річною дівчинкою вона разом із матір’ю покинула Україну та подорожувала столицями Європи. У 13 років вона самостійно склала для себе програму навчання, чим здивувала своїх вчителів. Марія мріяла стати оперною співачкою, але туберкульоз, яким вона захворіла у 16 років, зруйнував її плани, але не зламав. Хворіючи на невиліковну тоді хворобу, дівчина продовжувала розвивати себе, вона вивчила декілька мов, грала майже на десяти музичних інструментах, почала писати картини.

Саме художня складова її короткого життя зробила з неї знаменитість, адже жінки-художниці у тогочасній Європі були неабиякою рідкістю, їм навіть не дозволяли працювати у одній студії із чоловіками. Саме атмосферу жіночої художньої студії Марія Башкірцева і зобразила на картині, яка знаходиться у дніпровському музеї.

Картина «В студії» неодноразово брала участь у міжнародних виставках та продовжує цікавити закордонних митців. Це одна із 150 картин художниці та одна із трьох, які знаходяться в Україні. Раніше Художній музей Дніпра мав у своїй колекції дві роботи Марії Башкірцевої, але під час Другої світової війни одна з них зникла. 

Автор: Антон МОРОЗ