Ще одна перемога на користь переселенки: у Дніпрі юристи ПГ «Січ» домоглися нарахування субсидії

logo

Ще одна перемога на користь переселенки: у Дніпрі юристи ПГ «Січ» домоглися нарахування субсидії

Юристи Правозахисної групи «Січ» підтримали наполегливу переселенку з Луганська, яка не захотіла миритися з незаконною відмовою їй у субсидії. За другої спроби все ж таки призначили субсидію. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на групу Правозахисної групи «Січ» у Facebook.

Ще чотири роки тому Наталя Миколаївна переїхала до Дніпра. У Луганську у неї залишилася квартира – і саме вона стала перешкодою в отриманні субсидії. Управління праці та соціального захисту відмовило жінці саме тому, що у неї нема підтвердження реєстрації за фактичним місцем проживання у Дніпрі. За допомогою правозахисників жінка звернулася до суду, і ще в травні 2017-го Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд визнав дії Управління незаконними.

Пільга на комунальні послуги була вкрай потрібна, адже розмір платіжок іноді перевищував розмір самої пенсії! Тому жінка вирішила, що право на соціальні виплати від держави можна і потрібно доводити у суді.

 «Судом зазначено, що довідка про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України підтверджує факт реєстрації особи в розумінні приписів ст. 3 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а отже підстави для відмови у призначенні житлової субсидії відсутні», — коментує юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Марина Киптила.

Суд зобов’язав посадовців повторно розглянути справу, однак Управління знову відмовило з тих самих підстав. Довелось звертатися до суду вдруге. 19 квітня 2018-го Дніпропетровський окружний адміністративний суд задовольнив позов Наталі Білобровської в повному обсязі: визнав протиправним та скасував рішення комісії Управління праці та зобов’язав повторно переглянути заяву на призначення субсидії з урахуванням усіх висновків суду.

Врешті-решт Наталі Білобровській, нарешті, призначили субсидію з самого моменту звернення, тобто з 08.12.2016 року.

Нагадаємо, що ристи Правозахисної групи «СІЧ» допомагають переселенцям отримати компенсацію за зруйноване житло.

Автор: Ольга АНДРОСОВА