Вперше український інвестфонд увійшов в китайську Асоціацію рішень в області великих даних

logo

Вперше український інвестфонд увійшов в китайську Асоціацію рішень в області великих даних

В середині вересня 2017 року засновники інвестфонду FISON, головний офіс якого знаходиться у Дніпрі і який фінансує розробників в українському IT-секторі, відвідали міжнародну конференцію, присвячену технологіям BigData в місті Шеньчжень, КНР.

«Конференція була присвячена впровадженню ноу-хау в обробці «великих даних» в КНР. Ця тема особливо актуальна для Китаю: структура китайського інтернету така, що вся інформація мереж ретельно збирається, зберігається, і є необхідність в її обробці і аналізі. На думку аналітиків, обсяг особливо великих масивів даних, з якими працюють алгоритми BigData до 2020 року в Китаї в два рази перевищить аналогічний в США. Проблематика BigData в Китаї стає пріоритетною в айті-галузі і виходить на рівень першочергових загальнодержавних програм», — розповів Дніпрограду президент і власник FISON Дмитро Томчук.

Більшість з виступаючих на конференції становили китайські розробники, проте також були представлені проекти з Австралії, Угорщини, Фінляндії, Португалії, ПАР, Німеччини, США, Франції, Норвегії, Швеції, Польщі, Англії. З української сторони були представлений портфельні компанії інвестфонду FISON DataProm, DataTrading і DataScoring, що спеціалізуються на обробці «великих даних».

Продовженням піврічної роботи з китайськими партнерами і клієнтами стало прийняття інвестфонду FISON і його портфельних компаній в Асоціацію Bigdata міста Шеньчжень.

Це одна з чотирьох найбільших асоціацій, які розробляють рішення в області «великих даних» в Китаї. В Асоціацію Шеньчженя, входять гіганти китайського айті-ринку Baidu, ZTE Corporation, Tencent, десятки сервісних компаній, які обробляють дані для найбільших корпорацій і держорганізацій цього найбільш промислово розвиненого регіону Китаю.

«Прийняття наших компаній в Асоціацію відкриває великі можливості і нові горизонти для українських розробників: FISON, будучи членом Асоціації може представляти інтереси українських айті-компаній перед китайськими партнерами і замовниками. Також, для поліпшення взаєморозуміння та розширення співпраці з китайською стороною є плани створення аналогічної китайської асоціації розробників BigData в Україн. Члени асоціації мають величезні привілеї на ринку, нетворкінг високого рівня, оскільки уряд Китаю підтримує і просуває продукти членів асоціації Bigdata. Стартом співпраці буде конференція, на якій наші розробники поділяться досягненнями в аналітиці та прогнозуванні. У свою чергу, отримаємо нові знання, доступ до даних і експертизу величезного ринку Китаюі», — запевняє Дмитро Томчук.

DataProm, DataTrading і DataScoring стали першими в історії України айті-компаніями, що стали членами китайської Асоціації BigData. Найближчими кроками компаній стане впровадження рішень в сфері BigData для економіки, бізнесу і промисловості Китаю і України.

Автор: Анастасія ГОРЯЧА