Вкрадений Гуфманом і Романенком трубний інститут таки повернуть державі — Верховний суд

logo

Вкрадений Гуфманом і Романенком трубний інститут таки повернуть державі - Верховний суд

Верховний Суд підтримав позицію прокуратури Дніпропетровської області про повернення вкраденого майна інституту трубної промисловості до державної власності. Аферу з захопленням майна здійснили подільниками сумнозвісного нардепа Олександра Вілкула — Геннадій Гуфман і Максим Романенко. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт прокуратури Дніпропетровської області.

Як зазначається, інститут трубної промисловості має стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Це єдине в Україні підприємство, яке займалося виробництвом стволів реактивних систем залпового вогню «Град», «Смерч», «Ураган», систем охолоджування головок самонаведення ракет.

У 2012 році виробничий та лабораторно-побутовий корпуси інституту площею майже 7 тисяч квадратних метрів, вартістю понад 16 мільйонів гривень, передали з державної власності у комунальну, а вже після до приватної. 

За повідомленням директора трубного інституту Радомира Короля, колишній директор інституту Сергій Горгуль, депутат Опозиційного блоку Олена Степанян, секретар міської ради Максим Романенко, голова комісії з комунальної власності Геннадій Гуфман розробили схему привласнення підприємства.

На першому етапі були виготовлені фіктивні технічні паспорти, у відповідності з якими Виробничий корпус був названий Спортивно-оздоровчим, і де було записано, шо в корпусі знаходяться спортивні майданчики та басейни, а Дослідницький корпус був названий корпусом Громадського харчування відповідно до фіктивних документів там знаходились зали аромотерапії та масажні кабінети.

На другому етапі, користуючись листом ще одного одіозного «опозиціонера», колишнього губернатора Дніпропетровщини Дмитра Колеснікова ці документи були передані в комунальну власність міста Дніпропетровська після чого були передані у приватну власність фірми «Соляріс».

У 2016 році прокуратура Дніпропетровської області подала позов, аби визнати рішення про передачу приміщень незаконними та повернути майно. Суд першої інстанції вимоги прокурора задовольнив частково. За рішенням, було відмовлено повернути майно інституту трубної промисловості від приватних підприємств у власність держави.

Однак таке рішення вдалося оскаржити в Київському апеляційному господарському суді, тож вкрадений Гуфманом і Романенком трубний інститут таки повернуть державі.

Автор: Іван МУРАХА