Відтепер постраждалі від військового конфлікту на Донбасі можуть отримати комплексну допомогу у Дніпрі

logo

Відтепер постраждалі від військового конфлікту на Донбасі можуть отримати комплексну допомогу у Дніпрі

Сьогодні, 15 грудня, на прес-конференції в медіа центрі «Дніпро-Пост» анонсували відкриття центру з надання спеціалізованої допомоги постраждалим від збройного конфлікту на Донбасі. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Більше двох років ми реалізовуємо волонтерську програму «Форпост», яку зараз трансформуємо в реабілітаційний центр. У нас є можливість працювати планово, залучати необхідних спеціалістів: психотерапевтів, психіатрів, юристів, адвокатів, соціальних працівників тощо», — зазначила керівник центру Форпост HELP Олена Подолян.

Сьогодні о 13.00 за адресою пров. Універсальний 6 відбудеться урочисте відкриття такого центру. До постійного складу фахівців належать 19 спеціалістів – це координатори напрямків, супервізори і консультанти, які взяли на себе зобов’язання підтримувати і організовувати складний процес надання екстреної психологічної допомоги населенню.

За словами директора ГО «ПГ «СІЧ»» Дмитра Реви, унікальність закладу полягає в тому, що постраждалим надається допомога великою командою широкого спектра можливостей. Тобто фахівці надають не лише адресну допомогу одній людині, а й охоплюють усі можливі потреби громадянина. До центру можуть звертатися колишні полонені та громадські заручники, військові АТО, демобілізовані та члени їх родин, ВПО, жителі зони конфлікту та інші мешканці, які потребують кваліфікованої комплексної допомоги.

«Два роки тому ми анонсували створення подібного центру, але одразу зіткнулися з такою кількістю проблем, що під сумнівом була його реалізація. Тепер ми представляємо не лише волонтерський рух, а оформлений системний підхід. Вже зрозумілий формат центру і принципи роботи. Такий комплексний підхід до проблем реабілітації людей, які постраждали від військового конфлікту на Сході нашої держави, є ексклюзивним в Україні. Мова йдеться не лише про військових, однак ця категорія людей для нас є пріоритетною. Наразі на рівні держави починають визнавати необхідність створення подібних реабілітаційних програм, тому вже маємо певні напрацювання із Дніпропетровською обласною радою, навіть ДніпроОДА включається до цього процесу», — констатувала співзасновниця ГО «ПГ «СІЧ» Оксана Томчук.

У планах організаторів є розширення такої програми, тобто створення мережі закладів Центрів психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP. Тож звернутися за детальною інформацією та зареєструватися на прийом можна за телефоном 096 839 76 17, або надіслати повідомлення за електронну адресу: [email protected]

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО