Від Устини до Тіматі: як у Дніпрі називають немовлят

logo

Від Устини до Тіматі: як у Дніпрі називають немовлят

Останнім часом дніпряни обирають для власних дітей старослов’янські імена, проте й нерідко зустрічаються більш екзотичні, як Клеопатра, або Мадонна. Про це на прес-конференції у «Мост-Дніпро» розповіла головний спеціаліст управління державної реєстрації Олена Бурчак, передає Дніпроград з місця події.

Згідно з чинним сімейним законодавством українці мають право назвати власну дитину на власний розсуд. Згідно статистичних даних протягом 2016 року у Дніпропетровській області зареєстровано 31 243 немовлят, що, нажаль, на 2 435 менше ніж у 2015, коли народилося 33 678 дітлахів.

Найпоширенішими іменами які дають хлопчикам на Дніпропетровщині є: Андрій, Богдан, Владислав, Давид, Данило, Єгор, Іван, Ігор, Ілля, Кирило, Лев, Микола, Назар, Павло, Ростислав, та Ярослав.

С приводу імен, що надаються дівчатам: вже декілька років зберігається тенденція давати їм такі ім’я як Ангеліна, Анастасія, Анна, Аріна, Валерія, Вероніка, Віолета, Дарина, Єлизавета, Злата, Каріна, Марія, Меланія, Мирослава, Ніколь, Софія та Яна.

«Частіше, порівняно з 2015 роком, дітей почали називати рідковживаними іменами, зокрема старослов’янськими», — говорить Олена Бурчак.

Окрім того, нерідко батьки присвоюють дітям імена згідно з національних традицій. У зв’язку з тим, що на Дніпропетровщині проживає чимала кількість різних національностей, область багата на незвичні імена.

Відтак з 2016 року у Дніпропетровській області тепер проживають Абігель, Адель, Аделаїда, Аксенія, Амелія, Вірсавія, Домініка, Донья, Желана, Златослава, Устина, Квітка, Кнека, Клеопатра, Лучезара, Мадонна, Марічка, Марселіна, Матільда, Мірабель, Нотелла, Новела, Олівія, Персія, Сулуміта, Тувія, Феруза, Флора, Уляна, Юнона, Янсенмін, і Ясна.

Також незвичними проте вживаними залишаються подвійні іменна: Адже-Регіна, Анна-Марія, Анна-Мішель, Еммі-Лібертіна, Еріка-Санта, Дарья-Ірель, Катерина-Кадер, Кімя-Філісеті, Лідія-Любава, Марія-Владислава, Мія-Марія, Моніка-Еліса, Софіна-Глікерія, і навіть Софія-Соня, окрім того, Сільвія-Асама, Дарина-Катерина, Фейдай-Елейроза.

Рідкісними іменами називають не тільки дівчат, а й хлопчиків. У 2016 році на Дніпропетровщині на світ з’явилися Амадор, Араміс, Арнольд, Ахмаджо, Божен, Богуслав, Броніслав, Владімірос, Ведат, Дарій, Деф, Добриня, Єлисей, Єрмак, Єрмолай, Еммануїл, Зорян, Зореслав, Ілляс, Камилжахон, Керуш, Леонард., Любомир, Лука, Марсель, Мікаель, Метью, Оскар, Паладій, Річард, Савелій, Самсон, Северин, Сократ, Соломон, Тігран, Тіматі, Фелікс, Франческо і Шовжохон. Зустрічаються також і подвійні чоловічі імена, такі як Адам-Давид, Даніял-Шагір, Гарольд-Роберт, Князь-Кемаль, Олександр-Седіки, Франк-Олів’є, Ян-Гавриїл.

«Рідкісні імена дніпряни поєднують зі звичайними іменами по-батькові, отже Клеопатра запросто може бути Іванівна», — говорить Олена Бурчак.

Окрім того, що з’явилася тенденція називати дітей рідкісними іменами, дорослі також прагнуть індивідуальності і нерідко змінюють імена на більш екзотичні та цікаві. До того ж, наразі змінити ім’я, прізвище або по-батькові у Дніпрі легко і через інтернет.

Нагадаємо, нещодавно ПриватБанк дарував Phone 7 носєві прізвища Путін в Україні та Росії за його зміну.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ