В онкохворої дитини з Кам’янського вкрали гроші на лікування з банківської карти

logo

В онкохворої дитини з Кам'янського вкрали гроші на лікування з банківської карти

Чотирирічний Артур Лінь захворів на лімфобластний лейкоз сім місяців тому. Мати хлопчика відкрила рахунок для лікування та створила в соцмережі групу підтримки. Хлопчику вдалось зібрати гроші на два курси хіміотерапії і вже збирали на третій. Але не всі користувачі мережі були налаштовані допомогти, адже 19 жовтня з рахунку жінки викрали 17 тисяч гривень. Про це повідомляє Дніпоград із посиланнм на 9 канал.

Мати хлопчика виховує сина з бабусею і грошей для повноцінного лікування їм не вистачало, тому вирішили звернутись до благодійних організацій та створити групу допомоги в Фейсбуці. Як виявилось, приватність мережі та доступ до всіх даних став не лише шляхом допомоги дитині, а й наживою для шахраїв.

«Сім місяців ми вже лікуємося і нам ще залишився третій етап лікування, самий важкий. Тому що там вся хімія буде високодозової. І після хіміотерапії протягом року треба буде зробити опромінювання», — повідомила мати хворого хлопчика Ганна Лінь.

Заблокували карту 19 жовтня. Жінка одразу перевірила свії рахунок через сервіс Приват24 і побачила, що з рахунку зникли 17 000 гривень. За допомогою служби безпеки банку 2000 гривень, перераховані через Вестерн юніон, вдалось повернути, інші 15 тисяч — ні. Жінка подала заяву до поліції та звернулась до сервісного центру свого мобільного оператора, щоб дізнатись хоч щось про шахраїв — і це допомогло.

За допомогою Фейсбуку вдалось знайти грабіжницю — мати трьох дітей з Дніпропетровської області. Жінка стверджує, що шахраювати її змусив двічі судимий чоловій. Сама до в’язниці не хоче, тому обіцяє повернути гроші та допомогти з пошуками чоловіка-зачинщика. Правда це чи ні — стане відомо згодом, але Анна говорить, що з поліції заяву поки забирати не буде та все ще потребує допомоги небайдужих людей.

Щоб вберегти себе від подібних банківських махінацій, фахівці радять не прив’язувати банківську картку до телефону, яким ви постійно користуєтесь або встановити на картці добовий ліміт зняття готівки.

Автор: Іван МУРАХА