В облраді продовжують напрацьовувати проекти з енергоефективності підприємств-водопостачальників

logo
196274_v_oblradi_prodovzhujut_napracovuvati_proe.jpeg


В облраді продовжують напрацьовувати проекти з енергоефективності підприємств-водопостачальників

Сьогодні, 10 листопада, в приміщені Дніпропетровської обласної ради за ініціативи заступника голови облради Валерія Безуса відбулася вже друга зустріч із представниками підприємств водопровідно-каналізаційного господарства територіальних громад регіону, повідомляє Дніпроград.

Зустріч вже традиційно пройшла у форматі круглого столу, до якого було залучено не тільки керівників комунальних підприємств, а також і науковців та фахівців із модернізації водоочисного обладнання. Головною метою, як і раніше, є підвищення енергоефективності цих підприємств та виведенням їх із того критичного стану, в якому вони перебувають протягом багатьох років.

“Всі ми знаємо, що основна частина витрат при надані послуг з водопостачання та водовідведення припадає на електроенергію. Виходячи з цього, кожне підприємство зацікавлене у підвищенні енергоефективності з подальшим підвищенням рівня прибутків та якості послуг”, — зазначив Валерій Безус.

Також учасників круглого столу ознайомили із можливостями залучення інвестицій ззовні та співробітництвом із міжнародними донорами задля енергомодернізації. Зокрема, присутні були ознайомлені із особливостями закупівлі енергосервісу та загальними положеннями Енергосервісного договору, відповідно до українського законодавства.

У свою чергу, Валерій Безус зазначив, що наразі з інвестиційними програмами в області виникають певні проблеми через високу увагу прокуратури до співробітництва комунальних підприємств та інвесторів. Заступник голови облради повідомив, що прискіпливий контроль прокуратури просто відбиває бажання у керівників підприємств реалізовувати інвестиційні програми.

Представник “Кривбасводоканалу” Єгор Прокопчук також додав, що наразі мало хто з підприємств може претендувати на отримання коштів для реалізації власних проектів, пов’язуючи це з відсутністю фахівців з проектування.

«Наразі майже не існує грамотних проектантів, це головна проблема. Гроші виділяють тільки на готові програми. Тому треба шукати тих фахівців, які б могли допомогти підприємствам розробити відповідні проекти та залучити кошти», — зазначив він.

Свої ідеї та напрацювання презентувала і компанія “Технологія природи”, яка повідомила, що сьогодні в Дніпропетровській області один із найвищих рівнів забруднення ґрунтових вод. Виходячи з цього, представники компанії представили своє бачення на вирішення цієї проблеми, паралельно зменшивши витрати на очищення стоків у 2,5 рази. Як результат, багато хто із присутніх зацікавився представленими пропозиціями.

«Я впевнений, що ми повторимо цей круглий стіл і побачимо ще більше рішень та проектів у сфері енергозбереження. Пропоную збиратися, дискутувати, вислуховувати критику. З нашого боку ми даруємо вам певний сервіс, певний зворотній зв’язок», — підсумував Валерій Безус.

Також заступник  голови обласної ради зазначив, що протягом наступних зустрічей він буде запрошувати молодих вчених, які займаються масштабними модернізаційними проектами у сфері водопостачання, адже наразі конче необхідно залучати нове покоління фахівців до розробки стратегій енергоефективності та енергозбереження. 

Нагадаємо, під час минулого круглого столу було піднято ряд проблем із забезпеченням стабільної діяльності комунальних підприємств області.

Автор: Антон МОРОЗ

А поделиться?