В Новомосковську презентували проект реконструкції площі Героїв

logo
174449_v_novomoskovsku_prezentuvali_proekt_rekon.jpeg


Проект площі передбачає будівництво нового музикального фонтану з підсвіткою площею 427 метрів квадратних. Тобто, розмір фонтан у буде 25м х20м. Струмені битимуть по краях і в середині. Найвищий сягатиме 12 метрів. В проекті виконано водопостачання, водограй та водовідведення води в системи дощової каналізації. Дощова каналізація теж передбачена проектом. Використання води здійснюється за замкнутим циклом. Відпрацьована вода після використання знову потрапляє до підземної ча ш і водограю. Заповнення водограю здійснюється від зовнішніх мереж. На електропроводі, що подає воду, встановлюється електромагнітний клапан. Передбачена насосна станція, в якій буде пункт управління цим фонтаном. Ємність чащі фонтану становить 250 м2. Після заповнення підземної чаші в фонтані вмикаються насоси, і вода від насосів по водонапірних трубопроводах подається по розподільних трубопроводах до фонтанних насадок. Крім того, проектом передбачено облаштування парковки на 56 парковочних місць.

Озеленення території площі передбачається у вигляді облаштування газонів, квітників з багаторічних рослин, а також висадки декоративно-листяних яскраво квітучих дерев та кущів, як листяних, так і хвойних. Асортимент рослин підібраний з урахування стійкості до несприятливих факторів даної кліматичної зони, а також декоративних і експлуатаційних якостей. Тобто підбиралися ті рослини, яким не потрібен щоденний полив і таке інше для того, щоб воно все прижилося і залишилося на місці. Заплановано комплекс робіт з підвищення родючості грунту. На ділянці передбачена автоматична система поливу зелених насаджень. Проектом передбачено висадку 60 хвойних дерев на обох частинах площі. Висаджуватися будуть не саджанці, а дерева висотою вже десь 3-3,5 метри. Листяних дерев буде висаджено 187 штук. Всього — 247 дерев. Кущів буде висаджено на лівій стороні – 865 штук, на правій стороні – 2382 штуки. В розробці цього проекту в частині дендроплану брали участь практикуючі дендропланисти, що реально працюють з цими деревами. Укладаються договори з розплідником, який надає гарантію на кілька років, поки ці дерева приживуться, і слідкують за ними. Це все теж закладено в проекті.

На площі планують висадити такі види рослин:

Ялина колюча, тобто так звана голуба ялина. Їх буде на обох частинах площі 60 штук.
Липа крупнолистова. Діаметр стовбура саджанців буде 14-16 см. Їх буде 94 штуки.
Катальпа – 74 штуки.
Клен – 16 штук.
Слива – 2 штуки.
Туя «Смарагд» — 23 кущі.
Ялівець — 43 кущі.
Троянди Флорибунда «Ніна Вейбулла» яскраво-червоного кольору, які квітнуть майже безперервно практично до самих морозів, — 2200 кущів.
Бирючина, — зелені огорожі, якими будуть відгороджені зони відпочинку — 760 кущів.
Вейгела – 35 кущів.
Свидина біла –покрив, з листям біло-зеленого кольору, що надає яскравості та контрастності і дуже гарно виглядає, — 18 кущів.
Бузок — 7 кущів.
Кущів спіреї різного кольору загалом 74 штуки.
Яглиця — 400 кущів.
2 види лілейника – 160 і 288 кущів.

Також на площі покладуть 5 тис. метрів квадратних газонного покриття на одній частині і 2,5 тис. на іншій, тобто всього 7,5 тис. метрів квадратних.

На презентації були присутні заступники міського голови, депутати міської ради, представники громадських організацій, активісти, представники ЗМІ.


Реклама

А поделиться?Читайте также: