В Музеї історії Кам’янського відкрилась виставка графіки Тараса Шевченка і Франсиско Гойї

logo

16 серпня 2017 р. в Музеї історії Кам’янського відбулась довгоочікувана для всіх місцевих шанувальників класичного і сучасного мистецтва подія – тут урочисто відкрилась художня виставка «Шевченко і Гойя: споріднені душі». 

На виставці, створеній в рамках українсько-іспанського проекту Національного музею Шевченка за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні та Департаменту культури провінції Арагон, представлено копії графічних творів Тараса Шевченка із зібрання Національного музею і офортів з оригінальних дошок Франсиско де Гойї, що зберігаються в колекції музею художника у Сарагосі (Іспанія).

Особливістю виставки є те, що твори класиків українського та іспанського мистецтва в ній доповнені концептуальними модерністськими композиціями сучасного іспанського скульптора Карлоса Гарсії Лаоса, і сгруповані, за задумом автора, головного зберігача фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлії Шиленко, як відображення однієї з важливих морально-етичних тем: творчість, самотність, лицемірство, сутність, материнство і ін. Своєрідний потрійний погляд на один філософський об’єкт допомагає виявити спорідненість душ митців усіх часів і народів.

На відкриття виставки прийшло багато представників творчих професій Камянського  і регіону, насамперед, звичайно, митців. Член Національної спілки художників України Олександр Чегорка відзначив, дійсно, дивовижну співзвучність робіт Шевченка і Гойі,  яка кидається у вічі попри різницю у стилістиці і творчій манері двох геніїв. Це ще раз стверджує, що для справжнього мистецтва не існує жодних бар’єрів – часових, мовних, географічних.

Заслужений скульптор України Гарнік Хачатрян,  для якого тема цієї виставки є особисто близькою, адже саме він, вірменин, втілював у бронзу образ Тараса Шевченка, – надзвичайно високо оцінив рівень експозиції, як такий, що заслуговує кращих європейськиї залів. Особливу увагу кам’янського скульптора привернули роботи іспанського колеги, виконані в кубічному стилі,  схожі на його думку, на просторову еволюцію славнозвісного «Чорного квадрату»  Малевича.

Як повідомила директор Музею історії Кам’янського, кандидат історичних наук Наталія Буланова, місцеві любителі мистецтва ще матимуть можливість почути власні думки пана Лаоса про свою  творчість, його погляди на мистецтво взагалі.  Іспанський художник відвідає виставку, яка експонується  у Камянському 5-7  вересня,  зустрінеться  з місцевими митцями  та любителями мистецтва, і проведе майстер-класи  для дітей. Найкращі малюнки юних кам’янчан будуть  представлені на виставці в Кам’янському.

Більше інформації — на офіційній сторінці музею у Facebook