В Кривому Розі зловмисники переключилися на банківські карти студентів

logo
182885_v_krivomu_rozi_zlovmisniki_perekljuchilis.jpeg


В Кривому Розі зловмисники переключилися на банківські карти студентів

ПриватБанк попереджає про шахрайство зі студентськими картками у Кривому Розі. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «1kr.ua». 

З початком навчального року на студентів чекає низка організаційних процедур, у тому числі і оформлення картки для виплат стипендії. Криворізькі студенти отримують їх в ПриватБанку безкоштовно разом з кредитною карткою «Універсальна». Це відкриває широкі фінансові можливості, але нехтування правилами фінансової безпеки може призвести до проблем.

У Кривому Розі вже кілька років поспіль сотні студентів стають жертвами досвідчених шахраїв. Схема проста: студенту пропонують «живі» гроші — дві-три сотні гривень — за його картку для виплат чи кредитку. Останньою студенти часто просто не користуються через її невисокий, а то й нульовий ліміт. Тому втратити її вважають невеликою проблемою, а тут ще й винагороду пропонують. Та разом з карткою студент продає свій пін-код та деякі особисті дані, що можуть знадобитись шахраям, — відповідь на секретне питання, дата народження тощо. На кредитну картку, як і на картку для стипендіальних виплат, можна отримувати перекази та класти власні кошти для оплат — тут і розкриваються можливості для злочинів. 

Є різні варіанти розвитку подій. На картку можуть бути зараховані кошти іншої ошуканої шахраями людини, перераховані гроші за операції, що підлягають карному переслідуванню, як-то за придбання наркотиків чи зброї. Є й простіші механізми — проводячи операції з карткою, кладучи та забираючи з неї значні суми, шахраї підвищують кредитний ліміт «Універсальної». А потім знімають його готівково. Результат — відчутний борг, що прив’язаний до рахунку студента. І саме йому відповідати перед правосуддям. 

«На жаль, у українців ще не достатньо високий рівень фінансової грамотності. Це стосується і дорослих людей, що вже говорити про студентів. Вони ще не розуміють, що легенький шматок пластику — це їх справжній гаманець, — розповідає головний спеціаліст Служби безпеки Криворізької філії Приватбанку Сергій Рудь. — Повідоміти правоохоронцям чи службі безпеки банку, що ви втратили картку — це одне. Це завжди приймається до уваги і приводить лиш до видачі нового пластику. Але як пояснити, що шахрай знає всі ваші коди та особисту інформацію? Так, звісно, це наївність. Але злочинна — студент самостійно дає доступ до конфіденційної інформації злодіям. І стає співвідповідальним за їхні дії».

Служба безпеки Криворізької філії ПриватБанку просить студентів бути обережнішими зі своїми картками — не передавати їх стороннім особам, тим паче не розголошувати паролі та конфіденційну інформацію. У випадку виникнення будь-яких питань варто зателефонувати на цілодобову безкоштовну гарячу лінію за номером 3700.

Автор: Іван МУРАХА


Реклама

А поделиться?