В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста

logo

Сегодня в помещении социокультурного центра Днепровской Центральной городской библиотеки состоялось открытие выставки и презентация новых экспонатов с фондов этнографического музея Креста и отдельных предметов наследия Днепровщины.

На выставке представили более 600 экспонатов из 20 областей Украины – нательные и нагрудные кресты, четки и дукачи.

«Хрести бувать різні — і натільні, і нагрудні, і наперсні і запрестольні – різноманіття величезне. Ми зосередились більш на натільних хрестах і трошечки на нагрудних. Чому? Бо це виходить із української традиції», — сообщил основатель и директор исторически-этнографического Музея Креста Виктор Векленко.

Широкие различия представленного наследия свидетельствут об огромном слиянии верований и культур, которое составили основу происхождения украинской нации.

«Ми з вами люди різного походження і віросповідання. Матеріали показують, що у классичному православному селі жили і католики. І ось це все розмаїття має бути збереженим і показаним людям. Як і для кожного музею є основна експозиція — на козацькому хуторі Галушківка так і фонди. Загальна кількість фондового зібрання — більше тисячі примірників. І ми робимо всі можливі спроби, щоб це показати людям. З приводу розмаїття. Ми показали різні хрести. Крім хрестів, ми виставили те, що уже наше. Те, що стосується християнської тематики. Це предмети, які подарував той рік Б. Філатов музею з Крима: апостол євангеліст (різьблення з кістки) і напрестольний хрест пересічного криття з Керчі», — рассказал Виктор Векленко.

Директор Музея Креста также осветил важность для города представленных экспонатов с Игрени.

«В чому важлива Игрень? В тому, що лівобережна частина нашого міста має важливе значення для розуміння коріння, давнього коріння Катеринослава.»

Кроме представленных экспонатов на выставке присутствовали фото крестов, которые были частично утеряны.

«В нас представленні крести 11 – 13 ст. По деяким матеріалам треба розбиратися, чи це часи Київської Русі чи це часи Золотої Орди чи це часи Князівства Литовського. Але показати розмаїття Игрені, часто незрозумілої і невідомої також важливо. Тому ми вставили два комплекси світлин.»

В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста В Днепре состоялась выставка новых экспонатов этнографического Музея Креста