Увесь урожай в 11 сільгосппідприємствах забрали бувалі аферисти

logo
173535_uves_urozhaj_v_11_silgosppidpriemstvah_za.jpeg


Такого зухвалого злочину у прокуратурі не пам’ятають давно!

Кілька пройдисвітів за вісім днів обдурили 11 сільгоспвиробників області на 8 мільйонів гривень, забравши в них усі вирощені зернові. Антон Ковальський, начальник управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Вінницької області, розповів, як все відбувалося.

– Кримінальне провадження за фактом вчинення шахрайських дій від імені товариства з обмеженою відповідальністю «Вершина ЛТД» було зареєстроване нещодавно Барським відділенням поліції. Меткі підприємці забрали цьогорічний урожай в 11 сільськогосподарських підприємств. Вже 26 серпня за принципової позиції Жмеринської місцевої прокуратури затримали, взяли під варту на 60 діб особу з багатим кримінальним минулим, мешканця сусідньої області. Його розшукують у столиці, причому за вчинення такого ж злочину. Йому вже повідомили про підозру і обрали міру запобіжного заходу — арешт з правом внесення застави — 8 мільйонів гривень. Затриманий нині перебуває в слідчому ізоляторі. Застави за нього вносити поки що ніхто не намагався. Не думаю, що хтось наважиться це зробити.

Інших фігурантів афери року встановити поки що не вдалося. Втім, слідчі з’ясували, що на їхньому рахунку не одна така оборудка. Хлопці захотіли розбагатіти, забравши у селян вирощене. Для цього вони розробили свою зухвалу схему: придбали ТОВ «Вершина ЛТД», котре було зареєстроване у Києві. Потім орендували в одному з районів приміщення елеватора. А далі все просто: написали оголошення про те, що скуповують урожай зернових (гороху, ріпаку, пшениці) за дуже привабливою ціною, вищою, ніж в інших таких же підприємствах. Довго чекати не довелося — більше десятка сільгосппідприємств Барського, Шаргородського та Жмеринського районів негайно звернулися до них укладати договори про поставку продукції. І вже з 11 по 18 серпня договори були укладені. Для того, щоб якомога більше заплутати слідство, наш фігурант представлявся іншою особою, використовуючи підробний паспорт з вклеєною своєю фотографією. Вдень сільгоспвиробники машина за машиною відвозили вирощене на елеватор, а вночі закупівельники вже вивозили його у невідомому напрямку. Зрозуміло, жодних розрахунків ніхто так і не отримав.

Правоохоронці спрацювали дуже оперативно і вже згодом частину вкраденого знайшли в одеському порту. Суд пішов назустріч прокуратурі і наклав арешт на все майно і зерно, котрі змогли знайти у власності ТОВ «Вершина ЛТД». В порту арештували 95 тонн ячменю, 213 тонн ріпаку і більше 400 тонн гороху. Незабаром потерпілі зможуть його забрати і збитки їм частково відшкодують. За такий злочин закон передбачає покарання — позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Прокуратура наполягатиме на більш суворому покаранні.

Слідчі з’ясували, що ТОВ «Вершина ЛТД» жодної діяльності не проводила. Цілком вірогідно, що це був реальний суб’єкт підприємницької діяльності. Його перекупили тільки для того, щоб використовувати як ширму, котра прикривала б всю злочинну оборудку. Тут вже не одна, а кілька статей порушених. За вказаними фактами буде проводитися ретельна перевірка. Сільгоспвиробники — бізнесмени в першу чергу. Тому й дивилися і рахували, де їм буде вигідно. Вони приїхали на діючий елеватор, поцікавилися, чи возять сюди зерно, нічого підозрілого не помітили, приємна ціна підкупила. От і «повелися». Кілька днів просто чекали грошей. Потім почали дзвонити. Їм обіцяли «завтра». А «завтра» вже ніхто не брав трубки… Ось тоді сільгоспвиробники відчули, що запахло смаленим, за один день вони втратили все, над чим працювали цілий рік, і навіть у вихідний примчали до прокуратури.

Враховуючи те, що Вінниччина аграрна область, то подібні злочини трапляються. Але така велика кількість потерпілих і за короткий термін — це вперше!


Тетяна Кондратьєва

Усі записи →


Реклама

А поделиться?