У Павлограді вуличні собаки досі не мають свого притулку

logo

Його колега, представник КП «Затишне місто» Юрій Гусак, висловив переконання, що миттєвого ефекту від роботи притулку очікувати не варто. На його думку, проблему безпритульних тварин необхідно вирішувати комплексно. «Ми бачимо це таким чином, що на території міста взагалі не повинно бути жодної безхазяйної тварини, — сказав Ю. Гусак. – «Затишне місто» має всіх їх відловити і робитиме в рамках законодавства. Бо дехто вже звинувачує нас у шкуродерстві, каже, що ми масово утилізуємо тварин у крематорії. Це все наклеп і брехня. Крематорію у нас немає, та й призначений він для утилізації трупів мертвих тварин».

За словами Ю. Гусака, комунальне підприємство з 2012 року проводить відлов і стерилізацію безпритульних собак у місті. А потім повертає їх у природне середовище. «Але цей метод показав свою неефективність», — констатував комунальник. На його переконання, безхазяйних тварин варто не повертати на вулиці, а віддавати в господарські руки. За словами Ю. Гусака, новий притулок розрахований на одночасне утримання в ньому 175 тварин. Він матиме карантинну, загальну і виставкову зони. Виловлених собак спочатку щеплять і стерилізують, а потім розведуть по тим чи іншим вольєрам, залежно від стану здоров`я, віку, зовнішньої привабливості тощо.

Говорячи про подальшу долю таких тварин, Юрій Гусак розділив їх на умовно перспективних і неперспективних з точки зору шансів знайти їм господарів. Комунальник визнав, що безнадійно хворих і скалічених псів, які залишаться поза увагою потенційних власників, ветеринари змушені будуть присипляти. «Це складне питання, і від волонтерів ми чуємо чимало докорів. Але вони мають розуміти, що ми не зможемо за бюджетні кошти утримувати собаку все її життя в притулку. Ми готові будемо віддавати таких тварин волонтерам, але за умови, що надалі ці тварини не з ` являтимуться на вулицях», — сказав Ю. Гусак.

Окрім того, комунальник, який, ймовірно, стане керівником притулку, повідомив учасникам засідання і про перспективи реєстрації за допомогою електронних чіпів усіх стерилізованих і прилаштованих собак. За словами Ю. Гусака, люди, котрі забажають взяти такого собаку додому, укладатимуть договір із притулком і надалі нестимуть повну відповідальність за життя і здоров’я свого улюбленця. Якщо тварина раптом з’явиться на вулиці без господаря, міські служби зможуть дізнатися, хто ця людина і спитати в неї.

Наша довідка: Притулок для бездоглядних тварин, який має запрацювати орієнтовно в січні 2018 року, розташований за містом — на вулиці Харківській, 8-а. У його створення міський бюджет вклав 1,5 млн грн. За останніми даними від чиновників, на території Павлограда мешкає до 4 тисяч собак, котрі не мають господарів.

У Житомирі навчилися регулювати чисельність безпритульних тварин

Доки Павлоград робить лише перші кроки у вирішенні проблеми бездоглядних тварин, Житомир вже демонструє успішний досвід гуманного регулювання їхньої чисельності. Лише за кілька років кількість вуличних Жучок скоротилася у місті в два рази. І не останню роль тут зіграло нове комунальне підприємство «Центр захисту тварин», котре виконує значно більші функції, ніж просто собачий притулок.