У Нікополі помер воїн ОУН-УПА Юрій Чернявський

logo

У Нікополі помер воїн ОУН-УПА Юрій Чернявський

20 лютого на 91-ому році життя у Нікополі помер ветеран ОУН-УПА Юрій Чернявський. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на NikopolNews.

«Господь і доля відміряли Юрію Чернявському поважний вік — 91 рік. І в кращі світи він пішов без мук і страждань. Серце… Сталося це в День пам’яті про Небесної Сотні», — йдеться у повідомленні.

Народився Юрій Чернявський в Нікополі, в 1926 році. Дитинство і юність роки пройшли в рідному місті. Навчався в школі №9. У 1938 році органи НКВС УРСР заарештували його батька. Він, як і сотні тисяч співгромадян, влучив у «їжакові рукавиці» режиму та за безпідставними звинуваченнями був розстріляний.

Під час нацистської окупації Нікополя Юрій Чернявський в 1942 році вступив в підпільну Нікопольську організацію українських націоналістів. Восени 1943 році німецька контррозвідка розкрила українське націоналістичне підпілля. Чернявський у складі групи підпільників рішенням ОУН-УПА був терміново направлений на Захід України. Виконуючи завдання Головного Проводу ОУН і командування Української Повстанської Армії, він знаходився на території окупованих нацистами країн Центральної Європи і, зокрема, брав участь у збройній боротьбі бійців антинацистського Словацького національного повстання в серпні-жовтні 1944 року.

У післявоєнний період Радянська влада згадала антифашисту Чернявському «український націоналізм»: він був заарештований органами Міністерства держбезпеки СРСР і за звинуваченням у «антидержавної діяльності» засуджений до 25 років ГУЛАГу. Після смерті «вождя народів», у другій половині 1950-х рр., він був достроково звільнений з місць позбавлення волі і отримав можливість повернутися в Нікополь, закінчити школу, отримати інженерну освіту. Тривалий час працював на Нікопольському Південнотрубному заводі. 

Вже у часи Незалежності України Вищі органи влади високо оцінили мужність Юрія Чернявського в роки Другої Світової війни — він був визнаний учасником бойових дій і Європейського руху опору, відзначений державними нагородами України: орденом «За мужність», медаллю «Захиснику України», ювілейними медалями та знаками відмінності до Дня Перемоги й Дня звільнення України від нацистських окупантів. Останнім визнанням громадянського подвигу Юрія Чернявського було присвоєння йому Верховною Радою України в квітні в 2015 році статусу борця за незалежність України.

Опівдні 22 лютого на міському кладовищі над труною патріота схилилися воєдино червоно-чорні стяги ОУН-УПА і небесно-жовті прапори Української держави. 

Автор: Іван МУРАХА