У Княжичах відкрили пам’ятний знак загиблим працівникам Державної служби охорони

logo

24 вересня у Княжичах Броварського району було відкрито пам’ятник працівникам Державної служби охорони Євгену Куртєву та Сергію Орлову, які трагічно загинули у ніч на 4 грудня 2016 року.

За офіційною версією розслідування трагедії, в одному з будинків села Княжичі в ніч на 4 грудня зник сигнал сигналізації, на це зреагував та виїхав наряд ДПС (загалом після приїзду двох бригад було шість чоловік).

У цей час спецпідрозділом КОРД, як повідомляється в офіційній версії слідства, проводилася спецоперація проти злочинної групи, яка грабувала в Києві та області заможних людей. Працівники ДСО з одного боку та КОРД з іншого, в темряві не розібралися хто є хто перед ними та розпочали перестрілку, у результаті якої загинули п’ять поліцейських. З працівників ДСО, які зреагували на сигнал та виїхали на місце ймовірного злочину, загинуло двоє — Євген та Сергій. Ще четверо працівників держохорони, за рятівним для них збігом обставин, залишилися живими. На момент загибелі Євгену Куртєву було 25 років, а Сергію Орлову — 24.

На відкриття пам’ятного знаку прямо на місці загибелі чоловіків, (поблизу будинку по вулиці Шептицького, 22) з міста та району зібралося понад 50 людей — рідні, близькі, друзі, колеги, з якими Євген та Сергій працювали в Державній службі охорони. Від Броварської міської ради був організований транспорт, серед присутніх від влади був заступник міського голови Григорій Голубовський, організацією заходу займався депутат міської ради Сергій Батюк.

На запрошення рідних, близьких та мерії освятити пам’ятний знак приїхав один із настоятелів Броварського храму святої Покрови Київського патріархату. За спокій душ загиблих було прочитано молитву, а рідні та близькі згадали бійців ДСО хвилиною мовчання та вшанували гімном України. Усі виступаючі наголосили на тому, що працівники ДСО несли свою службу та діяли в рамках закону.

Попри те, що загиблих на місці події офіційно п’ятеро, пам’ятник відкрили лише двом працівникам Державної служби охорони. Як розповіли присутні, до дій хлопців ДСО у слідства та громади запитань немає, вони виконували свою роботу, а ось щодо тих, хто проводив спецоперацію, — є. Так, тієї трагічної ночі, нібито в недобудованому будинку знаходилися так звані розвідники, які слідкували за злочинцями, що збиралися пограбувати будинок на паралельній вулиці. Саме цих «розвідників» затримали працівники ДСО. Далі, як уже встановлювало слідство, ДСО повідомляло керівництву про те, що затримали невідомих, а спецзагін КОРД нібито переплутав працівників держохорони зі злочинцями, і саме тому сталася трагедія.

Залишається не до кінця зрозуміло, хто віддав наказом стріляти у бік працівників ДСО. Як наголошує прокурор по цій справі, з боку старшого інспектора відділу управління Корпусу оперативно-раптової дії ГУ НП в м. Києві (КОРД) Андрія Курти була надана усна незаконна вказівка у нецензурній формі, яку можна трактувати як стріляти на враження геть по всіх, хто знаходився тоді в машині ДСО (два працівники держохорони та два затримані «розвідники»). Саме ці чотири чоловіки і були розстріляні у машині, ще один загиблий — працівник спецвідділу КОРД. 24 вересня жодного з решти трьох загиблих присутні того вечора не згадували.

Після урочистого відкриття пам’ятника, рідні та близькі вирушили на «Нове» кладовище, де поховані Євген та Сергій і поклали квіти на могили загиблих.

Нагадаємо, слідство по резонансній справі за ст. 115 КК України й досі триває. Від виконання своїх обов’язків було відсторонено 25 працівників поліції.

Колишньому начальнику управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в м. Києві та колишньому заступнику начальника відділу кримінальної поліції Шевченківського Управління поліції Головного управління Нацполіції у м. Києві та інспектору 4-го відділу з проведення спеціальних операцій управління Корпусу оперативно-раптової дії ГУ НП у м. Києві повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. 1, п. 5 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 3 ст. 27, п.1, п. 5 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

Спочатку було внесене клопотання про застосування до всіх підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але Печерський районний суд прийняв рішення про обрання всім трьом особам запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Однак, не погоджуючись з цим судовим рішенням, прокурор вніс апеляційну скаргу на ухвалу Печерського районного суду про обрання такого запобіжного заходу лише одному із підозрюваних, а решті — перебування під вартою.