У «Дніпроводоканалі» спеціально загубили 350 тис грн з місцевого бюджету

logo

Нещодавно у КП “”Дніпроводоканал” Дніпровської місьради було оголошено про закупівлю лабораторного посуду на 642 тис.грн через систему ProZorro. З деталями закупівлі можна ознайомитись за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-01-13-000311-b/

Так от, закупівлю було оголошено 13 січня, термін періоду уточнень збігав о 12-00 18 січня. Проте об 11-37 замовник схаменувся і згадав, що не попросив у учасників ряд документів, таких як, наприклад, довідка з податкової про відсутність заборгованості по податкам, довідка банку про відсутність простроченої заборгованості по кредитам тощо. Все б гаразд, але будь-кому відомо, що ДПІ видає довідку лише через 5 днів після запиту, а пропозицію учасники мали подати вже 23 січня. Тож фактично замовник залишив учасникам лише неповні 4 робочих дні на те, щоб отримати довідку та завантажити пропозицію.

Не зважаючи на це п’ять учасників подали пропозиції та троє з них дуже активно торгувались на аукціоні. Три найкращі по ціні пропозиції давали економію до 55% і замовник мав всі шанси потрапити в #перемогу тижня.

Аж, мабуть, у нього були інші плани на цю закупівлю, бо він відхиляє всі економічно вигідні пропозиції саме через відсутність довідки з податкової, хоча всі відхилені учасники подали лист про звернення до ДПІ з метою отримання необхідної довідки.

Наразі замовник має намір укласти договір з учасником, який не торгувався на аукціоні, і ціна якого мало відрізняється від бюджету закупівлі (економія складає аж 7 тис грн замість 350!!!). Що цікаво, цей учасник має в пакеті пропозиції довідку від ДПІ, отриману 19.01.2017, при цьому в ній зазначено, що мета її отримання — це участь у тендері КП «Дніпроводоканал». Або ПНТП «Регіон» знає якісь лазівки у ДПІ, або у цього учасника була інформація про кваліфікаційні вимоги раніше, ніж у всіх інших.

Або за «зайві» 350 тис грн можна купити й лазівки, й мобільні контакти замовника, й ще багато чого.

А ще, аналізуючи подібні тендери, зовсім не дивує, що КП «Дніпроводоканал» минулого року ледь не оголосили банкрутом, з таким підходом до тринькання грошей — це й не дивно.