У Дніпрі вшанували пам’ять жертв депортованого кримськотатарського народу

logo

У Дніпрі вшанували пам’ять жертв депортованого кримськотатарського народу

Вчора, 18 травня, у Дніпрі відбулась церемонія вшанування пам’яті жертв кримськотатарського народу, який зазнав страждань під час радянської депортації 74 роки тому. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

18 травня 1944 року структури НКВС розпочали насильницьке виселення корінного населення Кримського півострову з Батьківщини, головним чином до Узбекистану. Під час депортації загинуло 30 тисяч осіб. Загалом жертвами переселення стали близько 200 тисяч кримських татар.

«Чужого болю не буває» – саме такий девіз обрав Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» під час церемонії вшанування. Захід відбувся за участі духовенства, релігійних та національних громад міста, істориків.

Так, представники мусульманської умми помолилися в пам’ять про загиблих під час депортації в Криму.  

Директора Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак зазначив, що  цю трагедію та її продовження знають у всьому світі.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрилася фотовиставка «Доросле кримське дитинство», яка присвячена долі дітей політв’язнів в анексованому Росією Криму.

Автор: Людмила СТУПАК