У Дніпрі відкривали невідомі сторінки історії (Фото)

logo

У Дніпрі розпочався цикл біографічних нарисів про відомих просвітян з нашого міста. Ці просвітницькі лекції будуть проходити один раз на місяць, читатиме їх «універсальний краєзнавець» Микола Чабан.

 Ці заходи приурочені до 150-річчя «Просвіти» як української культурно — просвітницької організації .  Перша лекція була присвячена родині Косачів — Кривинюків.

Ольга Петрівна Косач — Кривинюк — рідна сестра Лесі Українки приїхала до Катеринослава влітку 1910 року. Лікар за фахом, вона вже в 1911 році працювала патронажним лікарем у Лоц — Кам’янці. Це було передмістя Катеринослава. На вулиці Мільмана зберігався навіть будиночок, де працювала і жила родина Ольги Петрівні. Десь більш як 10 років тому цей будинок став чиєюсь приватною власністю», — зазначають організатори.

Під час лекції присутні дізнались, що родина Косач — Кривинюків у 1921 році рятуючись від голоду поїхала до Чехії, а далі в Німеччину і Канаду. Мати Ольга Петрівна Косач — Драгоманова залишалась у Києві, де поховала свою доньку Ларису( Лесю Українка) на Байковому кладовище у 1913 році і де поряд з нею була похована і сама у 1930 році.

«Цікаво було дізнатися, що і мати, і донька цікавились і збирали українські народні візерунки. У 1928 році саме в Дніпропетровську був виданий альбом з цими візерунками. Ще було цікаво побачити заборонену у радянські часи поему Лесі Українки » Бояриня » Її видало видавництво ЦК ЛКСМУ у 1991 році», — поділилась враженнями від лекції дніпрянка Ірина Семенчук.

Поделиться ссылкой: