У Дніпрі відкрилася виставка фотодокументів до Дня пам’яті жертв Голодомору

logo

У Дніпрі відкрилася виставка фотодокументів до Дня пам’яті жертв Голодомору

Сьогодні, 23 листопада, у холі ДніпроОДА  відкрилася експозиція, присвячена Голодомору в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Експозиція розповідає не тільки про голодомор на Дніпропетровщині, зокрема, про маловідомі й замовчувані події голодних років, але й про їхні передумови та наслідки. На виставці продемонстровано унікальні експонати, документи та світлини, що розповідають про примусове вилучення зерна в селян та опір українців політиці колективізації сільського господарства.

«Цього року в Україні відзначають 80-річчя вшанування пам’яті жертв голодомору — найтяжчого злочину проти людства, який було сплановано і реалізовано керівництвом Радянського Союзу проти українського народу. Найчисельніших людських втрат Україна зазнала від голодомору 1932-1933 рр. У мирний час від голодної смерті тоді загинули мільйони людей — переважно, українські селяни. З усієї кількості зареєстрованих смертей в Україні на Дніпропетровщину припадає 70% випадків. Таким чином, Дніпропетровщина за роки 1932–33 рр. втратила від 3,5 до 9,8 млн. людей», — розповів заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.

На виставці представлені 61 фотокопій документів з Державного архіву Дніпропетровської області.

«Наш заклад перший розсекретив матеріали Голодомору та створили  спогади жителів Дніпропетровської області про голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Ми знайшли та відтворили 76 тисяч документів та доказів тієї страшної трагедії», — розповіла науковий співробітник архіву Дніпропетровської області.

У холі ДніпроОДА також  представлена книга пам’яті, до якої увійшли близько 67 тисяч прізвищ загиблих у 1932-1933 рр.

Експозицію можна переглянути протягом тижня. Вхід вільний.

Автор: Дарина ТВАРА