У Дніпрі створять новий унікальний музей етнографії степової України

logo
184043_u_dnipri_stvorjat_novij_unikalnij_muzej_e.jpeg


У Дніпрі створять новий унікальний музей етнографії степової України

Наступного року у Дніпрі планується відкриття нового унікального музею, експонати якого розповідатимуть людям про багатолітню історію степової України. Про це сьогодні, 4 жовтня, під час виїздної прес-конференції на території стародавнього послення Стара Самар повідомив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» ДМР Дмитро Каюк, передає Дніпроград.

«Якщо основна частина знахідок, які тут відкопали археологи раніше простоювала в шухлядах численних фондів, то тепер ми маємо у планах відкрити новий музей у Дніпрі, де усі охочі зможуть побачити сотні експонатів, знайдених тут, на місці поселення Стара Самар та козацької фортеці», — зазначив Дмитро Каюк.

Раніше відкриття нового історичного музею планували на цей рік, але через бюрократію та технічні ускладнення, початок роботи закладу перенесли на 2018 рік.

Дослідження Старої Самарі тривають з початку 2000-х років. За цей час були знайдені сотні різноманітних артефактів, найвідоміший з яких — товарна пломба 1524 року, яка свідчить про те, що на території сучасного Дніпра життя вирувало задовго до приходу російської цариці Катерини ІІ.

Автор: Антон МОРОЗ


Реклама

А поделиться?Читайте также: