У Дніпрі створили унікальну збірку (Фото)

logo
176447_u_dnipri_stvorili_unikalnu_zbirku_foto.jpeg


У Дніпрі пройшла презентація збірки Бориса Ковтонюка «Унікальні люди Придніпров’я». Яскравий збірник містить історії тих, хто робить дійсно незвичні і особливі речі. Тут зібрані шістдесят історій тих, хто просалив Дніпропетровщину далеко за її межами.

IMG_20170914_102208

Від метеоритів до автомобілів

Історії унікальних дніпрян об’єднані у розділи: «Колекціонери», «Від колекції – до музею», «Майстри», «Диво-садиби», «Екстремали», «Окрилені Музою», «Особистостям немає ліку». В останній ввійшли ті, хто не потрапив у попередні, а про них варто сказати. Кожен герой книги відповідає умові: перший, кращий, єдиний в області, або ж унікальний. Багато досягли всеукраїнського, європейського і світового рівнів.

Серед тих, хто подолав планетарний рубіж, Микола МАКОВІЙ із Кривого Рогу, який провів найбільше часу у полярних експедиціях, побувавши в Антарктиді та Арктиці 15 разів; Сергій ГОРДІЄНКО із Дніпра – мандрівник-одиночка, який досліджує техніку і психологію виживання цивілізації та міграційні процеси, одиночне виживання в екстремальних умовах, на рахунку якого 160 тисяч кілометрів, пройдених без застосування авто-технічних засобів – лише пішки, на лижах і каяку; нарис «Сім’я чемпіонів світу» розповідає про уславлених дніпровських скелелазів Сєріка Казбекова, його дружину Наталію Перлову, доньку Євгенію Казбекову, тещу Валентину Куршкаву; криворізький каскадер Віталій Бондар, засновник єдиної в Україні групи авто-мото-родео «Торнадо», відомий багатьма рекордами, у тому числі, з нагоди 50-річчя закінчення Другої світової війни він здійснив супер-марафон довжиною 2025 кілометрів із Києва до Лондона, стоячи на мотоциклі на рівні сидіння з українським державним прапором, не торкаючись керма руками; Народний художник України скульптор Володимир Небоженко створив найкращий пам’ятник молодому Тарасу Шевченку, встановлений у центрі Дніпра біля одноіменного театру; Володимир Сорока – засновник спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол», що активно діє чверть віку при обласній організації НСЖУ. Колекціонер ретро-автомобілей Михайло Прудніков та драйвер і автор підводного музею старожитностей Андрій Воробйов Колекціонер метеоритів Олександр Ковальов, у колекції якого 46 небесних тіл загальною вагою близько 1,5 кг.

IMG_20170914_103616

 Неординарне видання побачило світ за підтримки обласної ради та креативного та енергійного упорядника Бориса Ковтонюка. Він ветеран журналістики, автор восьми книг: трьох збірок поезії та п’ятьох краєзнавчих; організатор комплексних (авто-вело-водо-пішохідних) експедицій «Запасний шлях «із варягів у греки», або Таємними дорогами запорозьких козаків» степовими річками та їх берегами від Дніпра до Маріуполя, «Козацький зимівник», «Дорогами Нестора Махна». Співавтор фото до цієї та інших ілюстрованих книг – Людмила Ковтонюк, дружина, ведуча сайту «ДОГО «Краєзнавче товариство «РІДНОКРАЙ».

Видання не останнє

«Ми дуже довго обирали кандидатів, адже вони повинні справді відповідати певним критеріям. Але вмістити у збірку усіх видатних та неординарних жителів області не вдалося, тому дуже вірогідно, що буде і друге видання», — розповів «Вістям» Борис Ковтонюк.

Під час урочистого вручення герої книги обмінялися враженнями та залишили автографи та побажання у примірниках, які їм презентували.

«Дуже приємно, що нашу творчість відзначили і у рідному місті. Адже дуже часто талановиті українці раніше стають відомими за кордоном, ніж в Україні». – розповідає художник Світлана Іванчик. Вона є автором унікальної техніки створення картин з піску та мушлей. Про те, чому Світлана придумала таку техніку і які особливості цих картин – читайте незабаром в ексклюзивному матеріалі «Вістей».

Дарина Сухоніс

Поделиться ссылкой:

Метки: «Унікальні люди Придніпров’я», Борис Ковтонюк, Дніпро, збірка, митці, обласна рада, творчість


Реклама

А поделиться?Читайте также: