У Дніпрі пройшов видовищний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест»: подробиці та родзинки

logo

У Дніпрі пройшов видовищний фестиваль "Самар-Дніпро-Фест": подробиці та родзинки

Вчора, 10 серпня, до Дня міста в Дніпрі завершився патріотичний фестиваль «Самар-Дніпро-Фест». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

На дводенному фестивалі «Самар-Дніпро-Фест», який проходить в етнографічному парку «Богородицька фортеця», що в Самарському районі, побували тисячі дніпрян. На фестивалі функціонувало кілька зон: величезний фудкорт, дитяче містечко, ярмарок, головна сцена та табір середньовічної історії. Розваг для містян придумали стільки, що можливості занудьгувати у людей просто не було. 

«Така історична локація демонструє зв’язок культури українського народу від середньовіччя через козацьку добу до сьогодення та створює ту необхідну атмосферу та відчуття етносу, яким наповнений фестиваль», — розповів гість заходу Кирило.

Фестиваль остаточно можна назвати сімейним, адже більшість дніпрян приїхали на захід цілими родинами.

«Самар-Дніпро-Фест дуже гарна ініціатива. Окрім того, що це весело та розважально, це ще й унікальна можливість зацікавити дітей справжньою історією. Адже захід наповнений усіма жанрами української національної культури, спорту, мистецтва, розваг, музики і кулінарії. Я приїхала з чоловіком та двома дітьми. Хлопці з подивом та захватом спостерігають за лицарями та козаками. Найбільше їм сподобалося кувати мечі», — розповіла містянка Олена.

Найбільша кількість глядачів зібрала зона, в якій розташувався табір середньовічної історії. Охочих подивитися на гостей з минулого в яскравих і незвичайних костюмах, було хоч відбавляй. Спеціально на фестиваль завітали кілька десятків середньовічних реконструкторів, які два дні розважали публіку різноманітними битвами та турнірами. 

Також для дніпрян проводили невеликий екскурс в історію, навчали стрільбі з лука, розповідали про побут і звичаї лицарів та козаків, охоче відповідали на питання городян і фотографувалися з усіма бажаючим.

«Тільки що дивився реконструкцію бою. Це так захоплююче та цікаво. Козаки влаштували справжню стрілянину та штурм фортеці Кодак. А ще дуже сподобалося, що окрім розважальної програми можна дізнатися тонкощі тої чи іншої зброї, приміряти обладунки та самому стати героєм середньовіччя», — поділився враженнями містянин Іван.

Також учасники фестивалю мали унікальну можливість пройти по річці Самарі під вітрилом на справжній козацькій чайці, яку більше 25 років створювали за описами і малюнками минулого.

На території фудкорту можна було відшукати страву на будь-який смак і гаманець. Було запропоновано не тільки безліч смаколиків, а й ситна поживна їжа. На ярмарку виробів ручної роботи було безліч всього цікавого: від вишиванок до саморобних прикрас. Найбільшою популярністю користувалися дерев’яні мечі та щити.

Від рання протягом двох днів на сцені виступали різні музичні і творчі колективи, пріоритетними були етно та рок гурти. Хедлайнером фестивалю став відомий український гурт «Антитіла».

Автор: Дарина ТВАРА