У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю

logo
185426_u_dnipri_projshov_final_vseukrajinskogo_t.jpeg


Вчора, 8 жовтня, настав останній день Першого Всеукраїнського театрального фестивалю «Феєрія Дніпра». Завершився він не самою оптимістичною виставою. Це була «Веревка» М. Хейфеца у постановці заслуженого діяча мистецтв України Олексія Лисовця в Київському Театрі на лівому березі Дніпра. П’єса незвичайна формою, можна сказати, абсурдистська, хоча чи не є абсурдом дуже часто саме наше життя?

Побудована вона неординарно: дія весь час переноситься з кабінету психіатра до залу суду над підлітком, який вбив лікаря. А ще — якийсь «консультант» чи ведучий весь час розповідає нам то про танець джигу, який мимоволі виконують повішені, то про мотузку. І тільки у кінці все це збирається докупи і стає зрозумілим що до чого: і що вбив підліток саме того психіатра, і за що, і яке йому призначили покарання. Та дивитися це не нудно, бо як сказав сам автор, це «похмура комедія з життєрадісним фіналом». Правда, гумор тут часом чорний, адже хоч у підлітка все склалося добре: він залишився живим, і навіть усі вміння, які вселяв у нього психіатр і які виявилися обманом, після «повішення» дивним чином у нього проявилися. А от самому лікарю не пощастило, тільки на його покинуту могилку колишні пацієнти поскидали усі атрибути, з допомогою яких він їх лікував. Кожен з цих пацієнтів уособлював собою певні вади суспільства: один готовий вбити сусіда за неправильне паркування, або надто галасливих дітей, інший смертельно ненавидить усіх «не тієї» національності чи кольору шкіри, у дамочки надто дратуючі проблеми з чоловіками, у невпевненого у собі підлітка – з товаришами… Отже, незважаючи на комізм деяких ситуацій, в цілому картина виходить дуже сумна, адже й лікарю доводилося вдаватися до обману, щоб допомогти своїм пацієнтам.

Ця вистава про людську природу, безкінечну складність людської свідомості і парадоксальність світосприйняття. Тому вдосталь насміявшись, публіка все ж таки буде потім «додумувати» побачене, і, може, щось змінювати у собі.

Оскільки це було закриття фестивалю, вечір закінчився урочистостями. Разом з вітанням від народного депутата України, голови Всеукраїнського об’єднання жінок-депутатів Оксани Білозір надійшла звістка про нагородження премією у три тисячі гривень наймолодшої актриси — Юлі Крюкової, виконавиці ролі Дарусі у дитинстві у виставі «Солодка Даруся» Івано-Франківського академічного театру ім. І.Франка. Голова облради Гліб Пригунов, під патронатом якого проходив фестиваль, і який, до речі, сам передивився усі вистави, повідомив, що успіх фестивалю привів до рішення у листопаді 2018 року провести його вже вдруге. Нині він був пов’язаний з 90-річчям Дніпровського академічного театру драми та комедії, а наступного року у жовтні святкуватиме своє 100-річчя Дніпровський академічний український музично драматичний театр ім. Т.Шевченка. Художній керівник театру драми і комедії народний артист України Жан Мельников урочисто передав естафету директору театру ім. Т.Шевченка заслуженій артистці України Оксані Петровській.

Тетяна АБРАМОВА

У Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія ДніпраУ Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія ДніпраУ Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія ДніпраУ Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія ДніпраУ Дніпрі пройшов фінал Всеукраїнського театрального фестивалю. Новости культуры Днепр, Феєрія Дніпра


Реклама

А поделиться?Читайте также: