У Дніпрі презентували українське видання «Охорона психічного здоров’я під час бойових дій»

logo

У Дніпрі презентували українське видання "Охорона психічного здоров'я під час бойових дій"

Американсько-українська медична фундація у Дніпрі презентувала український переклад двотомника «Охорона психічного здоров’я в умовах війни». Ця книга охоплює лікування всіх психічних розладів, які виникають у військових під час бойових дій. Презентацію провели в одному з корпусів Дніпропетровської медичної академії, інформує Дніпроград з місця поді.

Новий проект Американсько-української медичної фундації допомагає перекладати відомі світові медичні посібники українською мовою. У виданні описано різні види психічних проблем, які найчастіше виникають у військових, – від посттравматичних розладів до самогубства.

«Це – приклад того, як україно-американська діаспора допомагає нашій країні та нашому місту у ці непрості часи. Усі знають, що Дніпро є прифронтовим містом, і проблема охорони здоров’я бійців АТО – надважлива справа для нас. Місто приділяє цьому багато уваги. Досвід Заходу, описаний у цій книзі, є дуже важливим», – зазначив заступник міського голови Андрій Бабський.

Видання містить 8 частин та 47 розділів, над яким працювало понад 150 дописувачів. Праця «Охорона психічного здоров’я в умовах війни» побудована на дослідженнях, які проводилися американськими науковцями та лікарями після воєн в Афганістані та Іраку. У двотомнику описано всі види охорони психічного здоров’я, серед яких – підготовка до демобілізації, надання допомоги в зоні бойових дій, возз’єднання з сім’єю, реінтеграція в суспільство, запобігання самогубствам та посттравматичному синдрому (ПТСР) тощо.

«Ми сподіваємося, що ця книга стане в нагоді не лише психологам та психіатрам, які з її допомогою зможуть застосувати сучасні стандарти та методи в охороні психічного здоров’я, а також сім’ям військовослужбовців, покликаним забезпечувати належну підтримку у психічному здоров’ї своїх близьких», – підкреслив президент Американсько-української медичної фундації Борис Легета.

Двотомник безкоштовно передадуть організаціям, залученим до АТО, медичним установам, де лікують українських військовослужбовців та медичним навчальним закладам. Працю також можна безкоштовно завантажити з сайту Американсько-української медичної фундації.

Автор: Дарина ТВАРА