У Дніпрі посадили вдвічі більше дерев ніж видалили, — Лисенко

logo

У Дніпрі посадили вдвічі більше дерев ніж видалили, - Лисенко

Сьогодні, 27 вересня, заступник міського голови Михайло Лисенко під час прес-конференції в ІА «Інформатор» розповів про ситуацію з зеленими насадженнями у Дніпрі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Заступник міського голови та директор департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Михайло Лисенко зазначив, що на балансі Дніпровської міськради знаходяться не всі дерева міста.

«Півтора роки я очолюю департамент благоустрою та інфраструктури, за цей час нам вдалося поставити на баланс тільки 40% міських дерев. Є такі, що на балансі районів, інших комунальних та державних підприємств. Якщо зелене насадження не стоїть на балансі, то з юридичної сторони міська влада навіть не має права витрачати кошти на догляд за ним. Незважаючи на це, ми намагаємося доглядати за усіма деревами міста», — розповів Михайло Лисенко.

Фахівець зазначив, що більшість дерев у місті — аварійні, адже доглядом за ними не займалися протягом півстоліття. 

«За деревом треба доглядати під час його росту, а не згадувати про нього, коли йому вже 70 років. Сьогодні ми маємо чіткий проект озеленення міста, в рамках якого протягом семи років повинні замінити усі аварійні дерева, зокрема, тополі, на нові. Порівнюючи кількість висаджених та видалених дерев в цьому році, то кількість висаджених вдвічі більша», — розповів Михайло Лисенко.

Головною проблемою, яка заважає реалізації програми по активному озелененню міста, на думку Михайла Лисенка, є протидія містян.

«Видалення зелених насаджень може проводитися лише після висновку спеціальної комісії та отримання документу, який посвідчує право на проведення таких робіт. Виїзд комісії департамента для обстеження відбувається на основі заяви жителів, депутата чи його помічників, органів влади. КП «Міськзеленбуд» виконує рішення комісії, до якої найчастіше звернулися самі ж жителі, які розуміють, що дерево несе небезпеку. Але кожного разу комунальники зіштовхуються з протестами містян, які відстоюють іншу думку», — пояснив Лисенко.

Зокрема, директор департаменту благоустрою та інфраструктури міської ради навів приклад нещасного випадку у місті, коли під час сильного вітру гілка дерева впало на дівчину. 

«Наразі звинувачують у бездіяльності КП «Міськзеленбуд». При тому, що дерево, яке стало причиною трагедії не стоїть на балансі міста. Наразі розслідування триває, і винні будуть покарані. Але якщо сьогодні-завтра комунальники вийдуть на чергову необхідну обрізку аварійних дерев, на протест знову ж вийдуть екологи та захисники дерев. Попри необґрунтовані протидії деяких містян, щодня у місті проводяться відповідні роботи щодо аварійних дерев, аби подібних трагедій не ставалося», — зазначив Лисенко.

Нагадаємо, у Дніпрі продовжується осіння обрізка дерев уздовж автомагістралей.

Автор: Дарина ТВАРА