У Дніпрі покажуть сакральну виставку (Фото)

logo

Відомий поціновувач мистецтва Павло Гудімов покаже у Дніпрі свій проект «Гості», який поєднує скульптури та живопис.

«Як куратор, я довго думав над тим, як мої знахідки в області сакральної скульптури можуть бути актуалізовані та наближені до сучасного глядача. Перший проект під назвою «Суміш. Мікс-музей», де я представив артефакти минувшини поряд із сучасним мистецтвом, відбувся в київському арт-центрі «Я Галерея» у 2008 році. Ця виставка пройшла майже непоміченою у столичному просторі, однак виявилася дуже важливою для мого кураторського досвіду. Але вже у проекті «Народна дерев’яна скульптура», що пройшов в Українському домі в рамках Великого антикварного салону 2008, я отримав живу реакцію художників, які побачили мій вибір експонатів та поставилися до виставки не як до простого представлення народних і професійних видів мистецтва, а як до сучасної інсталяції. Після цього мала місце доленосна поїздка до Лондона, де я надихнувся новою концепцією експонування в Tate Modern і зрозумів, що у сучасному мистецтві правом на показ володіє не тільки сучасне. Будь-який діалог схвалюється, коли це допомагає більш повному розкриттю теми. Наприклад, в масштабному проекті «Тіні забутих предків. Виставка» 2016 року етнографічна тематика експозиції передавалася зокрема через народні скульптури ангелів», — розповідає він.

Павло Гудімов_виставка

У 2009 році у київській «Я Галерея» відкрилася виставка «Діалог», де абстрактні полотна сучасного митця Ігоря Яновича взаємодіяли з сакральною скульптурою в одному просторі. Фрагмент цієї виставки власне і увійшов до проекту «Гості». Наступні роботи, які стали частиною «Гостей» – це декілька послідовних серій художниці Альбіни Ялози. Тут діалог вже відбувається на різних рівнях, у тому числі зі стародруками. Третьою складовою є творчість митця Миколи Малишка, який працює сьогодні із «надихаючим» матеріалом – деревом, – в якому вже закладена безліч тем і архетипів.

Павло Гудімов_виставка

«Можливо, виставка «Гості» становить особливий інтерес через фактичну відсутність скульптурної традиції на Дніпропетровщині та можливість нового, чистого погляду на дивовижні артефакти минувшини та роздуми сучасних художників», — зазначають у  прес-службі музею.

Павло Гудімов_виставка

Тематику діалогу в проекті органічно доповнюють такі твори, як ікона, фотографія та графічні роботи. Виставка відкриється 11 березня.

Поделиться ссылкой:

Метки: Виставка, Дніпро, живопись, Павло Гудімов, скульптура