У Дніпрі планують побудувати сміттєпереробний завод та біореактор, який вироблятиме біогаз

logo

Завдяки цим інструментам місцева влада хоче переробляти майже половину від продукованого дніпрянами сміття.  

У Дніпрі через два-три роки запрацює сміттєпереробний комплекс разом з біореактором, який вироблятиме біогаз. Такими планами поділився з «Днем» міський голова Дніпра Борис Філатов, який нещодавно побував у Великобританії та ознайомився із закордонним досвідом поводження з твердими побутовими відходами.

«Компанія із Великобританії «Фарстон» хоче дати 35 мільйонів доларів на будівництво у Дніпрі сучасної сортувальної лінії. Відсортоване сміття перероблятиметься в анаеробному біореакторі вартістю 15 млн доларів із подальшим одержанням біогазу. Потім цей біогаз піде на продаж або спалюватиметься на установці для одержання електроенергії та генерації її в мережі» — пояснив Філатов.

Частину відходів, за словами дніпровського мера, будуть захороняти і трамбувати на полігонах. Проте таке сміття вже матиме іншу структуру та вміст шкідливих речовин. Потім з полігонів відкачуватимуть газ, який утвориться в пласті сміття.

«За моєю оцінкою, англійська компанія планує заробляти на цьому проекті до 4 млн доларів на рік. Я вважаю, що нам ця ситуація вигідна, але ми ведемо перемовини, аби наші комунальні підприємства, які експлуатують полігон, могли претендувати на частку в прибутку — від 10 до 15 відсотків. Таким чином, ми зможемо переробляти до 200 тисяч тонн сміття на рік. При цьому кількість сміття в Дніпрі — до 500 тисяч тонн щорік. Грубо кажучи, це буде половина, а інша половина полігону діятиме поки за старими технологіями» — пояснив Борис Філатов.

Міський голова Дніпра повідомив, що англійці – не єдині інвестори, які хочуть побудувати в Україні «сміттєвий» бізнес. Бізнес-пропозиції надходили й від канадців, китайців та японців. Та поки тільки по англійській пропозиції готові вийти на фінішну пряму:

«Думаю, що за місяць досягнемо домовленостей і визначимо правову форму співпраці. Ще чотири місяці — на проектування, рік — на будівництво. У результаті, через  рік-два сміттєпереробний завод, а надалі сміттєпереробний комплекс разом з реактором можуть запрацювати у Дніпрі»

Нагадаймо, що у Полтавській області в рамках Субрегіональної стратегії поводження з відходами мають побудувати 1 сучасний полігон твердих побутових відходів, 5 сортувальних станцій та сміттєпереробний завод. Проте  робоча група досі не назвала територію, де розташують новий полігон.  Хоча мали це зробити до 1 грудня 2016 року.

Читайте також: У Полтавській ОДА пояснили, чому досі не повідомили про плани щодо розташування полігону ТПВ

ЕнергоЛайф.інфо